بازدید سرزده رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بیمارستانهای غرب گیلان

0 38

در پی آغاز موج چهارم شیوع بیماری کووید۱۹ در کشور و افزایش تعداد بیماران کرونایی در استان گیلان و ضرورت آماده باش تمامی بیمارستانهای گیلان برای ارائه خدمات درمانی، دکتر ارسلان سالاری-رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ، شامگاه پنجشنبه(۱۹ فروردین ) و روز جمعه( ۲۰ فروردین ماه)؛ ضمن بازدید از بیمارستانهای شهیدبهشتی بندرانزلی، شهدای رضوانشهر، شهید بهشتی آستارا ، شهید نورانی تالش و رسالت ماسال، با حضور در بخش های مختلف این مراکز درمانی، روند ارایه خدمات درمانی و وضعیت رسیدگی بیماران به ویژه بیماران کووید۱۹ را مورد بررسی قرار داد.

عصر کاسپین/ دکتر سالاری در این بازدیدها، ضمن گفتگو با کادر درمانی و پرستاری، از مجاهدت های کادر بهداشت و درمان به ویژه در ایام بحران کرونا تقدیر کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین بر لزوم فراهم کردن ملزومات حفاظت فردی به میزان لازم و بیش از نیاز کادر درمان در این مراکز تاکید کرد.

بازدید از مرکز ویژه خدمات بیماری های حاد تنفسی آستارا و مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی لیسار و حویق تالش از دیگر برنامه های حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در شهرستانهای غرب گیلان بود.

دکتر سالاری در حاشیه این بازدیدها ، با توجه به وضعیت قرمز در اکثر شهرهای استان و محدودیت ظرفیت تخت های بیمارستانی و نیروهای کادر درمانی و پرستاری، از شهروندان گیلانی خواست با رعایت پروتکل های بهداشتی، جلوگیری از ترددهای غیرضروری و شرکت نکردن در تجمعات و دورهمی ها، کادر بهداشت و درمان استان را یاری کنند.

گفتنی است؛ در بازدید از بیمارستانهای شهید نورانی تالش،شهدای رضوانشهر و رسالت ماسال، دکتر حسن محمدیاری – نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 18 =