شمار افراد جوان مبتلا به کرونا در گیلان رو به افزایش است

0 40

در حال حاضر بیش‌از هزار بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند و شمار افراد جوان مبتلا به کرونا در گیلان رو به افزایش است.

عصر کاسپین/ موج چهارم بیماری کرونا همچنان در گیلان پیش‌روی داشته و هر روز قربانیان بیشتری را راهی بیمارستان‌ها می‌‌کند و شیب نمودار مبتلایان به کرونا همچنان روند صعودی دارد.

تفاوت موج چهارم بیماری کرونا در گیلان نسبت به موج‌های قبلی در نوع ویروس است که در موج‌های قبلی ویروس معمولی بوده و در مورد چهارم ویروس جهش یافته انگلیسی است.

ویروس جهش یافته کرونا انگلیسی نسبت ویروس اولیه ۷۰ درصد قدرت انتقال بیشتری دارد و این امر سبب شده تا این ویروس با همه‌گیری بیشتری پیش‌روی کرده و مبتلایان با علائم بیشتر و شدیدتری به بیمارستان‌ها مراجعه کنند.
طبق اظهارات دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در حال حاضر تعداد افراد جوان مبتلا به ویروس کرونا رو به افزایش بوده و اکنون اکثر مبتلایان در رده سنی جوانان هستند.

از اصلی‌ترین دلایل افزایش شمار بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌های گیلان کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برگزاری دورهمی‌ها و شلوغ بودن مبادی ورودی و خروجی استان گیلان است.

به دنبال بحرانی شدن وضعیت کرونای استان گیلان اصناف و کسبه شهرهای قرمز و نارنجی در محدودیت‌های ۱۰ روزه به سر می‌برند که سبب ایجاد مشکلاتی برای آن‌ها شده که امیدواریم با کنترل زنجیره کرونا در استان بار فشار اقتصادی از دوش اصناف و کسبه برداشته شود.

طبق آخرین آمار رنگ‌بندی کرونایی شهرستان‌های گیلان همچنان به شکل روزهای اخیر بوده و تغییراتی در آن ایجاد نشده و ۱۶ شهرستان گیلان در وضعیت قرمز و تنها یک شهرستان رضوانشهر در وضعیت نارنجی قرار دارد.

بر اساس آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال حاضر بیش‌از هزار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان بستری هستند که ۱۷۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به این آمار افزوده شده‌اند و تعداد بیماران سرپایی نیز بیش‌از ۵۰۰ نفر بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =