عضو کمیسیون آموزش مجلس: بر حذف کنکور اصرار داریم / ورود مجلس به طرح آمایش دانشگاه‌ها

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از بررسی طرح آمایش دانشگاه‌ها در جهت نزدیک کردن ارتباط دانشگاه‌ و صنعت خبر داد و گفت: عدم تعامل بین صنعت و دانشگاه سبب به بن بست رسیدن پروژه‌ها می‌شود.

عصر کاسپین/ محمدرضا احمدی با تأکید بر ارتباط قوی بین دانشگاه و صنعت اظهار داشت: اگر ارتباط بین صنعت و دانشگاه تقویت شود قطعاً هم صنعت به روز شده و هم بسیاری از مشکلات کنونی از طریق راهکارهای علمی برطرف می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: وقتی به عنوان مثال برای رساندن تولید به یک مقیاسی برنامه‌ریزی می‌کنیم باید ابتدا آن را از لحاظ علمی بررسی کرده و همه جوانب آن را در نظر بگیریم که یک پروژه مانند اتوبوس شهری رشت و یا تصفیه خانه سراوان با مشکل و گاهاً بن بست مواجه نشود‌.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه این‌ مشکلات مذکور نتیجه عدم تعامل با دانشگاه و غیرعلمی برخورد کردن با پروژه‌ها است خاطرنشان کرد: در طرح آمایش دانشگاه‌ها که در کمیسیون آموزش مجلس در حال بررسی است به دنبال نزدیک کردن ارتباط صنعت و دانشگاه هستیم.

وی با اشاره به مهارت آموزی به عنوان رویکرد اصلی کمیسیون آموزش در سال جدید افزود: به دنبال این هستیم که به دانش آموزان و دانشجویان مهارت بیاموزیم که آن‌ها پس از فارغ‌التحصیلی به جای جویای کار یک کارآفرین باشند و این سیاست کاری کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در سال جدید است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه یکی از محورهای مباحث در کمیسیون آموزش لغو کنکور است گفت: نمونه این امر جذب دانشجویان بدون کنکور در دانشگاه‌های پیام نور است و در تلاشیم که این رویه را به سایر دانشگاه‌ها تسریع دهیم تا گامی به سمت حذف کنکور باشد.

احمدی ابراز داشت: برخی رشته‌ها مانند پزشکی و پرستاری پرتراکم بوده و متقاضی زیادی دارد و دسته دیگری از رشته‌ها کم رقابت هستند و به دنبال این هستیم که متقاضیان این رشته‌های کم رقابت بدون آزمون به دانشگاه روند و متقاضیان رشته‌های پررقابت با آزمون وارد دانشگاه شوند.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: البته طبیعتاً در مقابل حذف کنکور سخت‌گیری‌هایی در دانشگاه‌ها اعمال می‌شود که دانشجویان با سطح علمی بالایی فارغ‌التحصیل شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 2 =