تغییر رنگ‌بندی کرونایی در گیلان؛ ۱۶ شهرستان نارنجی شد

0 26

با تغییر رنگ‌بندی کرونایی در استان گیلان اکنون تمام شهرستان‌های استان به جز املش در وضعیت نارنجی قرار دارد.

عصر کاسپین/ طبق اعلام وزارت بهداشت بسیاری از شهرهای کشور به وضعیت نارنجی در آمدند و در حال حاضر ۲۳۵ شهرستان در سراسر کشور نارنجی هستند.

بر این اساس تمام شهرستان‌های استان گیلان نیز که تا پیش از این در وضعیت قرمز به سر می‌بردند به وضعیت نارنجی تغییر وضعیت یافتند.

طبق آخرین اعلام وزارت بهداشت در حال حاضر ۱۶ شهرستان از مجموع ۱۷ شهرستان استان گیلان در وضعیت نارنجی کرونایی به سر می‌برند و تنها شهرستان املش در وضعیت زرد قرار دارد.

تا پیش از این ۹ شهرستان استان گیلان در وضعیت نارنجی و ۸ شهرستان استان گیلان در وضعیت قرمز بود که با روند نزولی آمار و کاهش شمار بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌ها اکنون استان گیلان یکدست نارنجی شده است.

با وجود روند نزولی آمار و تغییر در وضعیت رنگ‌بندی کرونایی استان گیلان اما آمار بستری‌شدگان هنوز به حد مطلوب نرسیده و روزانه شمار زیادی از هم‌استانی‌ها راهی بیمارستان‌های گیلان می‌شوند.

مردم باید از هرگونه بی‌توجهی، عادی‌انگاری و سهل‌انگاری در رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل ‌های بهداشتی خودداری کنند تا شهرستان‌های گیلان به وضعیت آبی و سفید دست یابند.

طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی مدیر گروه بیماری‌های مرکز بهداشت استان گیلان در حال حاضر ۶۶۶ بیمار مبتلا به ویروس کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند.

۱۱۱ نفر از بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌های گیلان در ۲۴ ساعت گذشته به این آمار افزوده شده‌اند و ۱۲۷ نفر نیز به دلیل وخامت حالشان در ICU بیمارستان‌ها بستری هستند.

برگزاری دورهمی‌های خانوادگی از عوامل اصلی انتقال ویروس کرونا و تداوم زنجیره آن در استان گیلان است که به همین واسطه مسئولان کادر بهداشت و درمان پیوسته از مردم تقاضا دارند تا از شرکت در تجمعات خودداری کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 3 =