جولان پیک چهارم کرونا در گیلان؛ حال ۱۲۵ بیمار کرونایی وخیم است

0 32

پیک چهارم کرونا همچنان در گیلان مبتلایان زیادی را به بیمارستان‌ها می‌کشاند و اکنون ۱۲۵ بیمار کرونایی در ICU بیمارستان‌های استان بستری هستند.

عصر کاسپین/ موج چهارم کرونا همچنان در استان گیلان جولان داده و هر روز مبتلایان بیشتری را راهی بیمارستان‌های استان گیلان می‌کند.

اگرچه در هفته‌های اخیر آمار کرونایی گیلان کاهش یافته اما هنوز هم تعداد زیادی از بیماران کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند.

به گفته مدیر گروه بیماری‌های مرکز بهداشت استان گیلان در حال حاضر ۷۵۹ بیمار مبتلا به ویروس کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند که ۱۲۵ نفر به‌دلیل وخامت حالشان در ICU به‌سر می‌برند.

همچنین ۱۱۳ بیمار کرونایی جدید در ۲۴ ساعت گذشته به آمار بستری‌شدگان کرونایی استان گیلان افزوده شدند و ۱۱ بیمار کرونایی بدحال نیز امروز به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های گیلان منتقل شدند.
به‌دنبال وخیم شدن شرایط کرونایی در استان گیلان محدودیت‌های شدیدی برای تردد، اصناف و سایر حوزه‌ها اعمال شد و با توجه به روند صعودی آمار بستری‌شدگان تاکنون این محدودیت‌ها تمدید شده است.

طبق اظهارات جانشین رئیس ستاد کرونا گیلان محدودیت‌های کرونایی اعم از ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی به استان و ممنوعیت تردد خودروها با پلاک غیربومی در شهرستان‌های قرمز و نارنجی تا پایان هفته ادامه دارد.

همچنین محدودیت‌های اصناف اعم از تعطیلی اصناف گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ در شهرستان‌های قرمز و گروه‌های ۳ و ۴ در شهرستان‌های نارنجی استان گیلان تا پایان این هفته تداوم دارد.

واکسیناسیون کرونا در گیلان وارد فاز دوم شده و در حال حاضر واکسینه کردن سالمندان بالای ۸۰ سال، جانبازان شیمیایی و جانبازان بالای ۵۰ درصد در استان گیلان در حال اجرا است.

براساس آخرین رنگ‌بندی کرونایی استان گیلان همچنان ۹ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۸ شهرستان در وضعیت قرمز به سر می‌برند و کوچکترین سهل‌انگاری و عادی‌انگاری از سوی شهروندان می‌تواند استان را به وضعیت قرمز هفته‌های گذشته بازگرداند.

شهرستان‌های در وضعیت نارنجی کرونایی استان گیلان شامل شهرستان‌های آستارا، بندر انزلی، صومعه‌سرا، فومن، آستانه اشرفیه، لاهیجان، لنگرود، املش و رودسر است.

همچنین ۸ شهرستان استان گیلان که در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند شهرستان‌های رشت، رضوانشهر، رودبار، سیاهکل، شفت، تالش، ماسال و خمام هستند که بیشترین آمار بستری‌شدگان کرونایی گیلان را به خود اختصاص داده‌اند.

با وجود تغییر رنگ‌بندی کرونایی در استان گیلان و همچنین کاهش آمار بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌ها، گیلان همچنان در وضعیت بسیار شکننده کرونایی قرار دارد.

بر همین اساس کوچکترین سهل‌انگاری و بی‌توجهی به دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند وضعیت استان گیلان را به شرایط بسیار وخیم و حاد گذشته تبدیل کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 15 =