هدایتی: شورای شهر باید «شورای مردم شهر» باشد

نقی هدایتی – کاندیدای ششمین دوره شورای شهر رشت گفت: بدلیل نیاز و هدف شخصی برای ششمین دوره شورای شهر کاندید نشدم و هدفم احساس وظیفه و دغدغه های اجتماعی بود.

عصر کاسپین/ هدایتی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فوق لیسانس مدیریت ورزشی هستم. مدیر تربیت بدنی سپاه قدس گیلان بودم و ۷سال رئیس هیأت کشتی گیلان بودم. همچنین مدتی رئیس کمیته فوتبال ساحلی بودم. سرپرست باشگاه فوتبال پگاه گیلان برعهده داشتم که متاسفانه بر اثر بی مبالاتی مسئولان از آن تیم خداحافظی کردم.

کاندیدای ششمین دوره شورای شهر رشت در ادامه افزود: بدلیل نیاز و هدف شخصی برای ششمین دوره شورای شهر کاندید نشدم و هدفم احساس وظیفه و دغدغه های اجتماعی بود.

هدایتی در ادامه روحیه مردمی و شهامت رک‌گویی را از مشخصه های بارز خود بر شمرد و گفت: سلامت مالی و اخلاقی، دفاع از ارزش های انقلاب و نظام، شناخت مشکلات شهر و دفاع از حقوق مردم از جمله خصوصیات اخلاقی من است که دغدغه ورود به شورا شهر را سبب شده است.
وی در ادامه افزود: شورای شهر باید شورای مردم شهر، باشد.

وی در ادامه عنوان کرد: شورای برنامه محور، متخصص، متعهد، مجرب، با انگیزه و هم گرا کلید توسعه شهر رشت است.

کاندیدای ششمین دوره شورای شهر رشت افزود: اعضای شورای شهر باید همواره منافع عمومی مردم را بر منافع شخصی خود ترجیح دهند.

وی در ادامه اظهار داشت: مردم باید عملا احساس کنند که شورای شهر در زندگی آنان نقش دارد.

هدایتی افزود: من به اکثر محلات شهر رشت رفتم ،شورای ششم باید به دلایل مختلف اجتماعی و فرهنگی و امنیتی برای همه محلات شهر برنامه ریزی کند.

کاندیدای ششمین دوره شورای شهر رشت در ادامه تصریح کرد: نظام برنامه ریزی و تدوین سند جامع توسعه شهر باید مورد تأکید قرار گیرد.

وی همچنین گفت: شهر رشت مشکلات انباشته فراوانی دارد و برای این که شهر را برای سکونت شهروندان به سطح مناسبی برسانیم باید چند هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کنیم.

هدایتی افزود: محدوده بافت فرسوده رشت بیش از ۲۰ درصد از جمعیت کل شهر رشت و بیش از ۱ هزار هکتار را شامل می شود.

کاندیدای ششمین دوره شورای شهر رشت در ادامه با اشاره به معضل ترافیک گفت: خیابان های شهر رشت کشش این همه خودرو را ندارد.

وی افزود: در حوزه مدیریت پسماند ؛سراوان، گوهر رود، زرجوب و عینک تبدیل به معضل خطرناک و مشکل اساسی شهر شده است.

کاندیدای ششمین دوره شورای شهر رشت در ادامه با اشاره به ساخت و سازهای غیر قانونی عنوان کرد: سوداگران زمین و مافیا بدون اخذ پروانه ساختمانی در حاشیه شهر رشت اقدام به تفکیک غیر قانونی اراضی کشاورزی و ساخت و ساز با استحکام نازل می کنند.

وی همچنین گفت: نباید به بهانه افزایش درآمد در شهرداری شهر فروشی شود و اصول و معیارهای شهر سازی زیر پا گذاشته شود.

هدایتی افزود: شورا مسئول ادامه وجود بخش مهمی از بودجه غیر نقدی فسادزا و فساد اداری و ارتشاء در سیستم شهرداری رشت است.

وی بیان کرد: استفاده از خدمات الکترونیکی شهرداری ها ،برنامه ریزی برای حفظ آثار تاریخی شهر رشت و توسعه گردشگری شهری باید مورد توجه قرار گیرد.

کاندیدای ششمین دوره شورای شهر رشت افزود: عدم رعایت شاخصه ها، لابی ها و فشارها و گرایشات فردی در انتخاب شهردار باعث بی ثباتی در مدیریت شهری و آسیب بیشتر می شود.

وی، میراث ۵ دوره مدیریت شهری رشت را وجود ۵ چالش بزرگ در شهر بر شمرد و تأکید کرد: توسعه نیافتگی شهر، مشکلات زیست محیطی و ترافیک، بودجه شکننده، خدمات شهری ضعیف و ناعادلانه و حاشیه نشینی و بافت فرسوده آرامش و آسایش شهروندان را سلب کرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 2 =