برخی مدیران شهرداری بدون حضور در محل کار حقوق می گیرند/ رشت مشکلات عمرانی عجیبی دارد

مجید عزیزی، عضو کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با انتقاد از دریافت حقوق برخی از مدیران شهرداری بدون انجام کار، افزود: واقعا قابل قبول نیست که مدیران کنار گذاشته شهرداری در خانه و قلیان سرا بنشینند و حقوق بگیرند.

عصر کاسپین/  چهارمین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی ‌شهر رشت با حضور رئیس، اعضا و مشاورین کمیسیون‌ها با دستور:
۱- طرح لایحه موافقت با واگذاری یک قطعه زمین شارع ۸۰/۱۰۰ متر مربع در خیابان شریعتی روبروی مسجد حاج مجتهد، کوچه نبوی
۲- طرح لایجه تملک ملک واقع در مسیر قلی پور
۳- گزارش عملکرد شش ماه مناطق ۱، ۲ ، ۳ ، ۴ ، ۵ برگزار شد.

حوزه عمرانی شهرداری حیاط خلوت برخی از افراد شده است

برخی از مدیران شهرداری بدون حضور در محل کار حقوق می گیرند

مجید عزیزی، عضو کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با انتقاد از دریافت حقوق برخی از مدیران شهرداری بدون انجام کار، افزود: واقعا قابل قبول نیست که مدیران کنار گذاشته شهرداری در خانه و قلیان سرا بنشینند و حقوق بگیرند.

عضو کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه ما اطلاعات این افراد را داریم، گفت: ما وجدان و تعهد داریم و این موضوع را تا آخر پیگیر هستیم و برای من جای سوال است که اینها چطور این حقوق را بر سر سفره زن و بچه خود می برند.

عزیزی با انتقاد از وضعیت حاکم بر شهرداری گفت: برخی مدیران شهرداری با لابی وارد قدرت شدند و دنبال مسائل حاشیه ای هستند اما بدانند که ما به شدت پیگیر موضوع هستیم.
وی با بیان اینکه شهر رشت نماد استان است، تصریح کرد: کار تخصصی آسفالت و عمران باید از مناطق گرفته شود به سازمان عمران داده شود.

عضو کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه دستورالعمل ها باید اجباری باشد، خاطرنشان کرد: باید نیازهای مناطق شناسایی شود و نیروهای بدنه شهرداری نیز بدانند که رصد می شوند.

عزیزی با تاکید بر اینکه باید جلوی باندبازی در این شهر گرفته شود، گفت: در راستای کمک به مناطق دنبال رفع مشکلات آنها هستیم.

در ادامه مدیران مناطق ۵ گانه شهرداری رشت گزارش عملکرد شش ماهه نخست سال را ارائه دادند.

  کسری ۴ میلیارد تومانی منطقه یک

رضا حیدری، معاون منطقه یک شهرداری رشت نیز در این جلسه با بیان این که ما ۳۹ میلیارد بودجه داشتیم، اظهار کرد: ۸ میلیارد تومان از این بودجه به فضای سبز تخصیص داده شد.

وی با اشاره به اینکه ۱۴ میلیارد تومان از این بودجه را استفاده کردیم، بیان داشت: برای ادامه، ۱۵ میلیارد تومان پروژه تعریف شده است که در حوزه پیاده رو، بهسازی ، اصلاح هندسی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

معاون منطقه یک شهرداری رشت گفت: ۵۰ درصد کارها انجام شده و یک مناقصه ۲ میلیارد تومانی نیز کارهایش در حال انجام است.

حیدری با اشاره به پروژه تکمیل پارک ها، پروژه هشت دی و آسفالت با اولویت مناطق کم برخوردار، بیان کرد: با این وضعیت حدود ۴ میلیارد تومان کسری داریم.

وی با اشاره به اینکه برای کلیه مناطق نزدیک ۱۲ میلیارد نیاز به تعریف بودجه داریم، گفت: مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای روکش و آستفات و ۵/۲ میلیارد تومان نیز برای پروژه های استعلامی نیاز داریم.

معاون منطقه یک شهرداری رشت خاطرنشان کرد: برای دیوارگذاری؛ که مصوبه کمیسیون ماده ۱۱۰ را دارد، بودجه ای موجود نمی باشد.

خیابانهای مرکز شهر از وضعیت خوبی برخوردار نیستند

یوسف یزدانی، شهردار منطقه دو رشت نیز در این جلسه با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ شهرداری چند پروژه بزرگ را برنامه ریزی کرد و به همین دلیل سهمیه مناطق کاهش پیدا کرد، اظهار کرد: مبلغ ۲۷ میلیارد تومان در سال جاری بودجه داشتیم که حدود ۹ میلیارد تومان آن برای فضای سبز است.

وی افزود: در بحث آسفالت ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان، لایروبی و لوله گذاری یک میلیارد تومان ، پیاده‌رو یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان و بخش بازار یک میلیارد ۱۰۰ میلیون تومان بودجه داریم.

شهردار منطقه دو رشت با بیان اینکه در بافت مرکزی و قدیمی شهر قرار داریم، تصریح کرد: پیاده روهای ما برای سالهای گذشته و قدیمی هستند و به همین دلیل برای پیاده روسازی مبلغ ۵ میلیارد تومان درخواست بودجه داده بودیم.

یزدانی با بیان اینکه خیابانهای مرکز شهر از وضعیت خوبی برخوردار نیستند، افزود: درخواست اصلاح بودجه و ردیف اعتباری را داریم زیرا وضعیت منطقه از نظر آسفالت خیابان های اصلی و فرعی وضعیت مطلوب و قابل قبولی نیست.

وی با اشاره به اینکه لوله گذاری و هدایت آب های سطحی بازار در سال گذشته انجام شد، بیان کرد: بعد از آن در این مدت آب گرفتگی در بازار رشت نداشتیم و لوله گذاری اطفا حریق نیز در بازار در حال انجام است.

شهردار منطقه دو رشت خاطرنشان کرد: بحث کف پوش بازار نیز در حال برنامه ریزی است که از مهر ماه شروع می شود.

رضا ویسی، سرپرست منطقه سه شهرداری رشت نیز در این جلسه با بیان اینکه انشاالله با تلاش کمیسیون عمران و مشارکت عمرانی شهرداری مشکلات برطرف می شود، اظهار کرد: در منطقه سه، رشد منفی داشتیم در ۶ ماه گذشته در تعداد پرونده ها و مساحت پرونده میزان رشد، نسبت به سال گذشته منفی بوده است.

وی با بیان اینکه به دلایلی سال گذشته از نظر تعداد پروانه ها خاص بود، افزود: در تابستان سال گذشته با موج مراجعه مردم به شهرداری روبرو بودیم که به دلیل مصوبه خوب شورا بوده است.

سرپرست منطقه سه رشت گفت: در سال ۹۸ تعداد ۹۰۰ پروانه داشتیم که در سال ۱۳۹۹ به تعداد ۱۶۹۰ تا رسید که این رشد فوق العاده است و این اتفاق به خاطر لایحه تشویقی بود.

ویسی با اشاره به اینکه همان اول سال با مصوبه ۵ ماهه مواجه شدیم که مصوب تشویقی را نداشت، خاطرنشان کرد: فکر کنم می شد از تجربه های سال گذشته استفاده کرد و به دلیل همین این اقدامات نامناسب در فرورین ماه با ۶۱ درصد منفی در بحث درآمد روبرو شدیم.

مریم گل احضار، سرپرست منطقه چهار رشت نیز در این جلسه با بیان اینکه در سال ۹۷ مبلغ ۴۳ میلیارد تومان کل بودجه درآمدی ما بود، اظهار کرد: مبلغ دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون بودجه جاری و مبلغ ۳۸ میلیون و ۸۰۰ بودجه عمرانی بود

وی افزود: در سال ۱۴۰۰ بودجه درآمد ما ۸۰ میلیارد تومان و هزینه عمرانی ما ۳۴ میلیارد ۴۰۰ میلیون تومان بود.

سرپرست منطقه چهار رشت گفت: یک سری مواردی هستند که عمرانی نیستند مانند فضای سبز و فناوری اطلاعات که بودجه اینها هم در عمرانی است اما در مجموع مبلغ ۲۰ میلیارد تومان اختصاصی عمران در حوزه آسفالت، لایروبی، پیاده روسازی، ترافیک و روشنایی داریم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + هفت =