رئیس شورای اسلامی شهر رشت : پروژه لندفیل باید هر چه سریعتر از بلاتکلیفی موجود خارج شود

0 10

نشست بررسی و گزارش پیشرفت پروژه افزایش ظرفیت کودآلی از ۵۰۰ به ۱۰۰۰ تن با حضور محمد حسین واثق کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت، علی بهارمست سرپرست شهرداری رشت، فرهاد دلق پوش رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان و معاونین و مدیران شهرداری رشت ظهر روز سه شنبه ۲۰ مهر ماه ۱۴۰۰ برگزار شد. 

 عصر کاسپین/ محمد حسین واثق کارگرنیا در جلسه بررسی پیشرفت پروژه افزایش ظرفیت کودآلی گفت: پروژه افزایش ظرفیت کودآلی یک پروژه تجملاتی برای شهر نیست بلکه یکی از نیازهای اساسی و فوری میباشد که باید هر چه زودتر به مرحله اجرا برسد.

رئیس شورا افزود: امروز لندفیل سراوان به حداکثر ظرفیت خود رسیده و پاسخگوی حجم بالای زباله های رشت و شهرهای اطراف نیست، لذا هر چه سریعتر باید این پروژه اجرایی و مورد بهره برداری قرار گیرد.

 

 

 

کارگرنیا با بیان اینکه روزانه در حدود ۱۱۰۰ تن زباله تر و خشک به سراوان انتقال می باید، اظهار کرد: استان گیلان به دلیل تراکم جمعیتی بر خلاف سایر استانها در برخورداری از زمین و فضای باز با مشکلات زیادی مواجه است که کار را برای دفع و انباشت زباله سخت می‌کند.

وی افزود: با توجه به این شرایط، همه باید کمک نمایند تا کودآلی که امروز تولیدی ندارد به بهره‌برداری کامل برسد.

محمد حسین واثق کارگرنیا با تاکید بر ضرورت ایجاد هماهنگی ها در بحث قرارداد تجهیزات داخلی و خارجی این پروژه تصریح کرد: آنچه که امروز به دنبال آن هستیم، این است که پروژه کودآلی هرچه سریعتر به بهره‌برداری برسد و آنچه که برای ما اهمیت دارد در بحث تجهیزات داخلی و خارجی پروژه می‌باشد که باید موانع موجود برطرف و از بلاتکلیفی خارج شود.

رئیس شورای ششم شهر رشت با بیان اینکه مسئله زباله در حال تبدیل شدن به یک مسئله حاد برای استان گیلان است، گفت: اگر بتوانیم ظرفیت کودآلی را حتی به ۵۰۰ تن برسانیم، بخش عمده ای از مشکلات ما در سراوان برطرف خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 4 =