ادامه سیر‌کاهشی موارد بستری های کرونا / افزایش ۷۰ درصدی بازرسی های بهداشتی در ایام نوروز/ عادی انگاری و بی‌توجهی به دریافت دز سوم، دو چالش عمده در روند مقابله با کرونا

0 11

فرماندار رشت با اعلام کاهش موارد بستری از ۱۴۹ به ۱۰۸ نفر، از کاهش ۲۷.۵ درصدی بستری ها نسبت به هفته گذشته در سطح شهرستان خبر داد.

 عصر کاسپین/ دکتر امام پناهی در اولین جلسه ستاد کرونای سال ۱۴۰۱ شهرستان با تسلیت درگذشت آیت الله رودباری به عموم ارادتمندان ایشان، اظهار داشت: با توجه به افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی ورود‌گردشگران به شهرستان رشت نسبت به مدت مشابه سال‌گذشته و افزایش بیش  از ۴۰ درصدی نسبت به زمان قبل از شروع همه‌گیری کرونا، رعایت حداکثری شیوه نامه های بهداشتی در زمینه فردی و مراکز عمومی و تجمعی از ضروریات و غیر قابل چشم پوشی است.

 دکتر امام پناهی ادامه داد: در این میان نقش اصناف ارائه دهنده خدمات به مشتریان در زمینه رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و توجه به سایر نکات تاکید شده در شیوه نامه های بهداشتی بسیار تعیین کننده است.

 رئیس ستاد کرونای شهرستان رشت با اشاره به انجام ۶۲۰۱ مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی از افزایش ۷۰ درصدی بازرسی‌ها در ایام نوروز نسبت به هفته گذشته خبر داد و افزود: در همین مدت برای ۲۸۵ واحد صنفی متخلف اخطار صادر گردیده و نسبت به پلمپ ۳۵ واحد صنفی فاقد استانداردهای لازم بهداشتی نیز اقدام شده است.

 دکتر امام پناهی با تاکید بر اینکه عادی انگاری و عدم توجه به تکمیل واکسیناسیون دز سوم، دو چالش عمده پیش رو در مقابله و ریشه‌کنی ویروس کرونا هستند، اظهار داشت: متاسفانه میزان رعایت شیوه نامه های بهداشتی سیر کاهشی داشته و از ۶۸.۷ درصد در هفته گذشته به ۶۳.۸ درصد رسیده است که قابل قبول نیست.‌

وی افزود: با توجه به اینکه کمبودی در مورد تأمین واکسن مورد نیاز نداریم و تزریق ۵۶.۸۲ درصدی واکسن دز سوم در سطح شهرستان، خواستار توجه و حساسیت بیشتر شهروندان نسبت به تکمیل مراحل واکسیناسیون شد.

دکتر امام پناهی با اعلام کاهش موارد بستری از ۱۴۹ به ۱۰۸ نفر( کاهش ۲۷.۵ درصدی بستری ها) نسبت به هفته گذشته، افزود: آمار تعداد بستری های روزانه به۳۰ نفر رسیده و تعداد فوتی ها نیز ۶ نفر می باشد.

فرماندار رشت با اشاره به تداوم نظارت‌ها بر مراکز تهیه و عرضه مواد خوراکی، گفت: مجموعه دستگاه‌های نظارتی در پاسخ به اعتماد مردم در برخورد با واحدهای متخلف بهداشتی هیچگونه اغماضی نخواهند داشت.

دکتر امام پناهی با تایید اهمیت واکسیناسیون دانش‌آموزان در آستانه حضور دوباره دانش آموزان در کلاس ها، از صدور لوح مدرسه نمونه سلامت برای مدارسی که پوشش واکسیناسیون دانش‌آموزان آنها به بالای ۷۰ درصد برسد خبر داد.

 وی با بیان ادامه روند تشویقی رستوران هایی که بر رعایت استانداردهای بهداشتی اهتمام ورزند، اظهار داشت: تاکنون برای سه واحد رستورانی که واجد استانداردهای لازم بهداشتی شناخته شده اند، لوح واحد صنفی نمونه سلامت صادر شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 7 =