دیدار مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان با مدیر کل صدا و سیمای استان

0 22

محمد تقی مهدیزاده مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان طی نشستی صمیمی به گفتگو با محمد باقرزاده مدیر کل صدا و سیمای استان پرداخت.

عصر کاسپین/ در این نشست محمد تقی مهدیزاده ضمن تشکر از همراهی صدا و سیمای مرکز استان در انعکاس مباحث مربوط به حوزه برق اظهار داشت: شبکه استانی باران نقشی پررنگ و با اهمیت در حوزه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مدیریت بهینه مصرف برق در اذهان عمومی و مخاطبین دارد.

وی افزود: رسانه ملی پل ارتباطی بین مردم و مسئولان است و این امر باعث بهبود عملکرد مدیران در حل مشکلات مردم می شود و سازمانهای خدمات رسان برای بهبود کیفیت خدمات رسانی نیازمند انتقاد و پیشنهاد بوده و صدا و سیمای استان در این زمینه نقش اصلی را ایفا میکند.

مهدیزاده افزود: امیدواریم بتوانیم با تعامل و برنامه ریزی صحیح، از ظرفیت شبکه استانی باران برای اطلاع رسانی و آگاه سازی مشترکین و مخاطبین در جهت گذر از پیک بار تابستان سال جاری استفاده کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان تاکید کرد: وزارت نیرو سال جاری را سال بدون تعطیلی برای صنعت برق درنظر گرفته است و در تلاش هستیم با اجرای برنامه های پیک سایی و مدیریت هوشمند مصرف شامل رویت پذیری و کنترل پذیری تعرفه های مختلف، فصل پیک جاری را با کمترین مشکل پشت سر بگذاریم.

وی با اشاره به دستورالعمل جدید وزارت نیرو و تغییر نظام تعرفه گذاری گفت :با هدف اجرای بند (ی) تبصره هشت قانون بودجه سال ۱۴۰۰، دولت آیین نامه‌ای را با هدف اصلاح الگوی مصرف، توزیع عادلانه یارانه و ایجاد مدیریت برای مصارف خانگی تصویب کرده است.

مهدیزاده گفت:در این طرح و بر پایه دستور العمل ابلاغی از سوی شرکت توانیر، استان گیلان در منطقه گرمسیری ۴ قرار دارد و الگوی مصرف برق در این استان در ماه های گرم سال ( ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور) تا ۴۰۰ کیلووات ساعت و برای ماه های عادی یا غیر گرم سال  تا ۲۰۰ کیلووات ساعت تعیین شده است.

رئیس هیئت مدیره شرکت توزیع نیروی برق گیلان خاطر نشان کرد: افرادی که الگوی مصرف را رعایت کنند نه تنها شامل هیچ‌گونه افزایش نرخی نخواهند شد بلکه در صورت صرفه‌جویی، نرخ برق آن‌ها به شدت کاهش پیدا کرده و میتوانند مبلغی را از این شرکت بستانکار شوند.

وی با بیان اینکه این آئین‌نامه از ابتدای بهمن‌ماه سال گذشته به اجرا درآمده است،اضافه کرد: بر اساس این دستورالعمل، برای مشترکان پرمصرف، هرگونه مصرف بالاتر از الگو به‌ طور پلکانی افزایش پیدا می‌کند به شکلی که اگر مشترکی تا ۱.۵ برابر الگو مصرف کند، نرخ برق قسمت بالاتر از الگوی آن با ۱.۵ برابر نرخ خرید تضمینی حساب می‌شود و همین طور پله‌ آخر تا ۳.۵ برابر نرخ خرید تضمینی برق در صورتحساب نهائی مشترک اعمال خواهد شد.

در ادامه دکتر باقرزاده مدیر کل صدا و سیمای استان ضمن تشکر از تلاش های کارکنان شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان خاطرنشان کرد: پیشرفت و توسعه استان یکی از مهمترین اهداف رسانه استانی است و صدا وسیمای مرکز گیلان همواره تلاش دارد تا در راستای توسعه همه جانبه استان در بخش های مختلف قدم بردارد و با برقراری تعامل دوسویه می توان تا اندازه زیادی دستگاههای مختلف را در رسیدن به اهداف فوق یاری کرد.

وی تاکید کرد: توجه به ویژگی های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی استان با عنایت به قابلیت های بالقوه بومی و محلی منطقه و تعامل با مسئولان منطقه ای ،گسترش همدلی و همبستگی میان مسئولان و مدیران استان و همچنین افزایش مشارکت های مردمی ، با حضور نخبگان در برنامه های رادیویی و تلویزیونی اهمیت بسیاری برای صدا و سیمای مرکز استان دارد.

مدیر کل صدا و سیما بر پاسخگویی به موقع مسئولین و سازمان ها تاکید کرد و گفت:  صدا و سیما برای انعکاس بیش ازپیش ظرفیت ها و توانمندی ها در حوزه های مختلف صنعت برق استان و همراهی با این صنعت پر اهمیت و حیاتی ،بویژه آگاه سازی مدیریت مصرف برق آمادگی کامل دارد.

در پایان این نشست محمد تقی مهدیزاده مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان ،ضمن بازدید از تحریریه خبر صدا و سیمای مرکز استان ، با خبرنگاران پرتلاش این مرکز دیدار و از زحمات آنان تقدیر و تشکر کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 6 =