مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان خبر داد : برق ۱۰ اداره پرمصرف استان قطع شد

0 10

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان اعلام کرد برق ۱۰ مشترک اداری پرمصرف استان که توجهی به اخطارهای مکرر صادر شده مبنی بر لزوم کاهش مصرف برق نکرده بودند قطع شد.

عصر کاسپین/ رئیس هیئت مدیره شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان گفت : ۱۰ دستگاه دیگر اداری استان که به اخطارهای داده شده مبنی بر لزوم کاهش مصرف برق بی‌توجه بودند با قطع انشعاب برق مواجه شدند.

وی گفت : بر اساس مصوبه هیئت وزیران همه دستگاه‌های اداری موظف‌اند مصرف برق خود را در ساعات کاری به میزان حداقل ۳۰ درصد نسبت به دوره مشابه سال ۱۴۰۰ و در ساعات غیراداری به میزان ۶۰ درصد مصرف جاری با اولویت خاموش‌کردن روشنایی غیرضروری و سامانه‌های سرمایشی کاهش دهند.

مهدی زاده ضمن تشکر از همراهی و همکاری دستگاه های اجرائی استان تاکید کرد: روشن بودن سامانه‌های سرمایشی ادارات از ساعت ۱۲ به بعد ممنوع است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان از عموم مشترکان به‌ویژه دستگاه‌های اداری و تجاری درخواست کرد با حداکثر صرفه‌جویی در مصرف برق همراه و همیارخادمان خود در تأمین برق موردنیاز هم‌ استانی ها باشند.

وی اذعان داشت :تنظیم دمای سامانه‌های سرمایشی بر روی عدد ۲۴ یا ۲۵ درجه سانتیگراد ، خودداری از استفاده هم‌زمان از وسایل برقی پرمصرف، شستشو و اتوکشی لباس و استفاده از ماشین ظرف‌شویی در ساعات ابتدایی یا پایانی روز، استفاده حداکثری از روشنایی روز، جایگزینی لامپ‌های کم‌مصرف با لامپ‌های فوق کم‌مصرف LED، بسته‌بودن درب اتاق‌های بدون استفاده در زمان فعالیت سامانه‌های سرمایشی و استفاده از برنامه‌های کوتاه‌مدت و شستشوی سریع با دمای پایین ماشین لباسشویی از جمله راهکارهایی است که می‌تواند به کاهش مصرف برق در بخش خانگی کمک کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + پانزده =