معاون وزیر نفت: حفظ جریان پایدار گاز در زمستان پیش رو؛ اولویت نخست شرکت ملی گاز ایران

0 22

معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان این‌که امسال زمستان پیش رو احتمال پیشی گرفتن مصرف بر تولید گاز وجود دارد، گفت: لازم است با همدلی و همیاری و تلاش مضاعف، کاری کنیم تا در حفظ جریان پایدار گاز در کشور که اولویت نخست شرکت ملی گاز ایران است، خللی وارد نیاید.

عصر کاسپین/ مجید چگنی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در جلسه هم‌اندیشی با مدیران عامل شرکت‌های گاز استانی درخصوص آمادگی زمستانی که به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور مدیران ارشد شرکت در سالن کنفرانس شهید رجایی ستاد برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار داشت: هر اندازه مدیران شرکت‌های گاز استانی در این راستا با هم همدل و همفکر باشند، مشکلات ما در استان‌ها کمتر خواهد بود.

وی با بیان این‌که شرکت‌های گاز استانی باید به صورت ملی فکر کنند و تصمیم بگیرند؛ چراکه منافع ملی و خدمت به مردم در اولویت فعالیت‌های ماست، گفت: بنابراین با توجه به این‌که شرکت ملی گاز یک شرکت عملیاتی است، تمام تلاش شما برای فصل سرد باید این باشد که جریان گاز حتی در دورترین نقاط کشور نیز دچار خلل نشود.

چگنی ادامه داد: امسال با توجه به درس‌آموزه‌های سال گذشته و اقدامات مؤثری که در این زمینه انجام شده، شرایط بهتری برای ورود به زمستان پیش رو انتظار می‌رود؛ ضمن آن‌که تلاش ما، برخورداری حداکثری صنایع، بخش‌های تجاری، صنعتی و خانگی کشور از گازطبیعی در تمام فصول سال است.

معاون وزیر نفت در امور گاز تکمیل پروژه‌ ‌خط انتقال گاز محمدیه- قم – پارچین و احداث ایستگاه تقویت فشار گاز آرادان را ازجمله اقدامات سال جدید عنوان کرد و توضیح داد: افزایش ذخیره‌سازی گاز در مخزن شوریجه، پروژه خط لوله انتقال گاز دوراهی دشتک – نهبندان و پروژه دیزباد – تربت حیدریه با هدف تقویت شبکه گاز شرق کشور طراحی و اجرا شدند تا به حول و قوه الهی عبور از زمستان امسال را برای ما تسهیل کنند.

وی یکی دیگر از موارد بسیار مهم در این زمینه را، بحث کنترل مصرف و نظارت و بازرسی خواند و گفت: اقدامات در این حوزه مطابق تکالیف ابلاغی باید انجام شود؛ ضمن آن‌که از طریق تشکیل تیم‌های بازرسی، شرایط گرمایش سازمان‌ها، نهادها و … مورد پایش قرار گرفته، پرمصرف‌ها و بدمصرف‌ها شناسایی و در صورت عدم رعایت مقررات، اخطار لازم به آن‌ها داده شود.

چگنی ارتباط با مسئولین استانی را برای شرکت‌های گاز استانی بسیار حائز اهمیت خواند و تصریح کرد: هماهنگی با استانداران و مسئولین محلی، اطلاع‌رسانی و تعامل مطلوب با رسانه‌ها به خصوص صدا و سیما در زمینه مدیریت مصرف به‌ویژه در بخش خانگی، موجب می‌شود تا خدمت‌رسانی با سهولت و روند مناسب‌تری صورت پذیرد.

معاون وزیر نفت در امور گاز در پایان، با تأکید بر هماهنگی شرکت‌ها با مسئولین استانی و دستگاه‌های اجرایی عنوان کرد و گفت: امیدواریم که امسال هم با همراهی و تعامل همه بخش‌ها و همدلی هم‌وطنان، زمستان موفقی را سپری کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 − 3 =