افشاگری تند متهم ردیف دوم علیه هدایتی/ ۲ بار تهدید به قتل شدم!

عصرکاسپین؛موسوی نژاد ضمن اشاره به اجیر کردن افراد برای قتل وی توسط هدایتی، گفت که هدایتی در حال بانک خواری است و می خواهد سهام بانک سرمایه را بخرد.در این جلسه، ابتدا وکیل متهم ردیف اول، یعنی هدایتی در جایگاه حاضر شد و گفت: وام دریافت شده و دریافت وام به کیفیتی که ارائه شده جنبه کیفری ندارد، اما نماینده دادستان، به مواردی از جمله تبانی برای اخذ تسهیلات، گران نمایی چندین برابری وثایق ارائه شده به بانک، ایجاد شرکت های صوری و دریافت وام از طریق آن، اخذ تسهیلات و خرجکرد آن در موارد شخصی به جای فعالیت های تولیدی (با ایجاد فاکتورهای صوری) اشاره کرد و آن را از مصادیق جرم شمرد.

دور زدن دسته جمعی بانک مرکزی

نماینده دادستان در توضیح تخلفات به تلاش برای دورزدن بانک و بانک مرکزی طبق توافق نامه ای اشاره کرد و گفت: طبق این توافق نامه بنا می‌شود ۳۰۰ میلیارد تومان به بانک به مدت پنج سال بیاورند. سپس بانک به آقایان کمک می‌کند که وام بگیرند، اما نکته مهم این است که مقرر بود این مبلغ پنج سال در بانک باشد در حالی که پول‌ها دو ماهه از بانک خارج شده و بانک مانده است و مطالبات معوق! این نشان می‌دهد که این افراد بانک مرکزی و نهادهای نظارتی را دور زده‌اند.نماینده دادستان همچنین به حق دلالی ۲۱ میلیاردی، اشاره کرد و درباره گران نمایی وثایق گفت که ملکی در جاده جهرم- شیراز به قیمت ۳۲ میلیارد تومان، با تبانی ۴۵۳ میلیارد تومان قیمت گذاری و به عنوان وثیقه معرفی شده است. وی این را هم گفت که در پنج شرکتی که آقای هدایتی با آقای موسوی نژاد با هم همکاری داشتند مجموعا ۳۲۰ میلیارد تومان به این ترتیب از بانک خارج شده است.

تسهیلات ۸۰ میلیاردی در یک روز!

نماینده دادستان در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: قراینی درباره تبانی وجود دارد و تسهیلات گرفته شده فاقد وثیقه بوده است. به طوری که در تاریخ ۹۵.۲.۱۱ تسهیلات ۸۰ میلیارد تومانی دقیقا در روز تصویب مصوبه هیئت مدیره به هدایتی داده می‌شود و این تسهیلات در همان روز به حساب وی واریز شده ، در حالی که مصوبه ۱۰ روز بعد به شعبه ابلاغ شده است.
وی تصریح کرد: مصرف تسهیلات در چند بخش بوده که درصدی از آن به مدیران فاسد اختصاص داده شده است، ۹۳ میلیارد به حساب پسر آقای موسوی نژاد واریز شده است، ۲۲ میلیارد تومان بابت حق دلالی بوده ، ۹ میلیارد تومان حسب اقرار علی اکبر یقینی حق دلالی شرکت‌ها بوده است، بخشی از تسهیلات نیز صرف اقدامات شهرت طلبانه هدایتی و به حساب برخی اشخاص برای تهیه فیلم واریز شده است. قهرمانی ادامه داد: عده‌ای با پول‌های کثیف فیلم سازی کرده‌اند و هدایتی در یک فیلم پرداخت‌هایی نیز داشته است.

اظهارات تند موسوی نژاد علیه هدایتی

پس از اظهارات نماینده دادستان در دفاع از کیفرخواست، سید مهدی موسوی نژاد، متهم ردیف دوم در جایگاه قرار گرفت و ضمن اشاره به اظهارات هدایتی در جلسه قبل، او را فردی خودشیفته، غیر مسئول و هنجار شکن معرفی کرد و گفت: کتمان حقیقت و رابطه غیر سالم با مدیران ارشد بانک عمق اعتماد به نفس کاذب هدایتی را نشان می‌دهد.
وی افزود: آقای هدایتی شما در بازداشتگاه به من گفتید: “هزینه بازداشتم برای حاکمیت گران است یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر فالوئر و طرفدار دارم و همان طور که کارگران لوله نورد اهواز را به خیابان آوردم این یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر را نیز به خیابان می‌آورم”.

متهم ردیف دوم: هدایتی در حال بانک خواری است!

موسوی نژاد خطاب به هدایتی گفت: شما با یک شام در رستوران مدیران بانک را راضی می‌کنید و امروز مدیران بانک را تهدید می‌کنید که اگر از پذیرش املاک امتناع کنند با اجرای احکام، شالیزار شمال را به آن‌ها بدهند. وی ادامه داد: آقای قاضی همین الان که بنده خدمت شما هستم عوامل پنهان آقای هدایتی در حال رایزنی و خرید سهام بانک سرمایه هستند.
دلیل تسویه نکردن ایشان مرده نگه داشتن بانک سرمایه است ایشان اگر بخواهد با بانک تسویه حساب کند نقدینگی زیادی دارد، اما مشکل آقای هدایتی وام‌خواری نیست بلکه بانک خواری است. در ادامه قاضی به متهم ردیف دوم تذکر داد و گفت: شما در باب اتهامات انتسابی توضیح بدهید.

۲ بار تهدید به قتل شدم!

متهم افزود: بنده دوبار تهدید به قتل شدم و ضابطان آن افراد را دستگیر کردند که آن‌ها گفته‌اند عاملیت دستور قتل توسط آقای هدایتی صادر شده است و پرونده‌ای نیز در این باره مفتوح است. در ادامه جلسه دادگاه قهرمانی نماینده دادستان خطاب به موسوی نژاد گفت: نمی‌توانید در فرایند تسهیلات از خود سلب مسئولیت کنید. نماینده دادستان با طرح این سوال که توجیه اقتصادی یک پروژه ربطی به حضور مستمر در شعبه بانک ندارد، گفت: آقای موسوی نژاد مدیر شعبه خودشان اذعان کرده‌اند هنگامی که شما در بانک حضور داشتید به شما تعظیم می‌کردند و اختیارات شما به حدی بوده که مدیر شعبه عوض می‌کردید.

هدایتی: تکذیب می کنم

در ادامه هدایتی از قاضی تقاضای ارائه فرصت برای بیان دفاعیات کرد و گفت: بنده باید به نشر اکاذیبی که توسط آقای موسوی نژاد بیان شد، پاسخ دهم. وی در ادامه موضوعاتی مثل اجیرکردن افراد برای قتل موسوی خواه و … را تکذیب کرد و گفت در جلسه بعد مستنداتی ارائه می کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × سه =