مارکو روبیو» هم ادعای ترامپ درباره توصیه «جان کری» به ایران را تکرار کرد

0 146

عصرکاسپین / سناتور جمهوریخواه آمریکایی مدعی شد جان کری به ایرانی‌ها گفته با ترامپ مذاکره نکنند و منتظر باشند ببینند در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا چه اتفاقی رخ خواهد داد.

مارکو روبیو سناتور جمهوریخواه آمریکایی در حساب توئیتری خود نوشت: «اغلب دموکرات‌ها می‌گویند که فشار حداکثری «دونالد ترامپ» علیه ایران موثر نخواهد بود و آنها هیچوقت مذاکره نخواهند کرد.»

وی در ادامه با طعنه به دموکراتها گفت، «اما آنها این را فراموش کرده‌اند که جان کری(وزیر خارجه پیشین) دیدارهای متعددی با ایران داشته و به آنها توصیه کرده است مذاکره نکنند و منتظر باشند ببینند در انتخابات ۲۰۲۰ چه اتفاقی خواهد افتاد.»

این ادعایی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز پیش از این به آن اشاره کرده بود. ترامپ مدعی شده بود که جان کری به ایرانی‌ها مشورت می‌دهد و از آنها خواسته با ترامپ وارد مذاکره نشوند.

ترامپ اخیرا نیز در توئیتر خود نوشته بود: «جان کری و کسانی که به او برای کشاندن آمریکا به سمت توافق هسته‌ای بسیار بد با ایران یاری رساندند، توصیه‌‌‌های خیلی بدی به ایران ارائه می‌دهند. وی با اشاره به این موضوع خواستار محاکمه کری تحت قانون موسوم به قانون لوگان شده بود.(جزئیات بیشتر)

قانون لوگان، شهروندان آمریکا را از هر گونه مذاکره با دولت‌های خارجی، به نحوی که موجب اخلال در اجرای سیاست خارجی دولت مستقر شود، منع می‌کند.

رسانه‌های غربی پیش از این، در شهریورماه ۱۳۹۷ مدعی شده بودند کری بعد از روی کار آمدن ترامپ چندین بار با ظریف دیدار کرده و به او توصیه کرده ایران تا اتمام ریاست‌جمهوری ترامپ در برجام باقی بماند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × یک =