print
تاملی در انتخاب دکتر روزبهان در سازمان منطقه آزاد انزلی به عنوان گزینه نهایی.

عصرکاسپین / یکی از ظرفیت ها و نقاط اتکای هر کشوری مناطق ازاد آن کشور است ایران هم از این قائده مستثنی نیست . متاسفانه این مهم در دولت مهرروزی با بی مهری مواجه شد و این مناطق استراتژیک از اهداف اصلی خود دور گشت و دوره فترت را سپری کرد. خوشبختانه در دولت یازدهم و دوازدهم مناطق آزاد کشور به جهت افزایش بهره وری و ایجاد توازن تولید و عرضه و نیز به جهت مناسبات تجاری و بین المللی با کشورهای اطراف خود ،از اهمیت بالایی برخوردار گردید تا جایی که نگاه حمایتی دولتمردان در شرایط تحریمی به منطقه ازاد بیش از پیش افزوتر شد.

منطقه آزاد انزلی بعد از دوره بی مهری دولت مهروزان و با روی کار امدن دولت تدبیر و امید، دیگر بار مورد توجه و اعتنا قرار گرفت. لذا نیاز و توجه جدی داشت تااز ناعدالتی نشات گرفته از بی توجهی به این منطقه خارج گردد. تنها یک مدیر کار بلد و دلسوز و بومی و آشنا به ظرفیت هاای این منطقه می توانست کشتی برگل نشسته منطقه آزاد انزلی را به حرکت بیندازد. باانتصاب رضا مسرور در سال ۹۲ در این جایگاه و روحیه کاری این مدیر شاهد تحول و رشد منطقه ازاد گردیدیم و با استمرار یک دوره مدیریتی ۶ ساله و با ثبات شاهد رشد چشمیگر گشتیم و به گواه بسیاری از مردم گیلان و فعالین منطقه آزاد انزلی این مرکز اقتصادی در بهترین و طلایی ترین دوران خود به سر می برد.

بعد از انتصاب دکتر مسرور در بزرگترین شرکت سرمایه گذاری کشور، منطقه آزاد انزلی دیگر بار خلاء نبود یک مدیر توانمند و عملگرا و غیر سیاسی و اشنا به حوزه اجرایی و نیز دارای دانش به مقوله توسعه احساس شد . طبق نظرسنجی های میدانی مردم گیلان علاقه مند به مدیر بومی بودند تا منطقه ازاد انزلی دوره طلایی خود را به مانند دوره مسرور پشت سر بگذارد .

بنا بر شنیده هایی در ار تباط با گزینه جدی ،دکتر روزبهان به عنوان مدیر عامل منطقه ازاد باعث خوشحالی مردم گیلان گردید. روزبهان چون بومی گیلان بوده و فرزند همین منطقه است و به جهت برخورداری از سبقه اجرایی به درستی منطقه را می شناسد و می داند چگونه منطقه ازاد انزلی را به مانند دوره مسرور به قله پیشرفت برساند . روزبهان با روحیه سخت کوشی و عملیاتی که در جایگاه های مدیریتی از خود نشان داد می توان چشم انداز منطقه ازاد انزلی را روشن دید و به اینده منطقه ازاد انزلی امیدوارتر گردید ، نیک می دانیم که اگر کسی غیر ایشان در این جایگاه قرار می گرفت سرنوشت منطقه ازاد انزلی در امر توسعه و پیشرفت موزون با چالش مواجه می شد.

مردم گیلان فراموش نمی کنند هرگاه یک مدیر پرتلاش و بومی و غیر سیاسی و با دانش در جایگاه مدیریتی منطقه ازاد انزلی باشد منطقه شاهد شکوفایی ورشد خواهد بود

روزبهان به جهت برخورداری از این شاخصه ها ،سکان دار قوی و محکمی برای منطقه ازاد انزلی خواهد بود و منطقه ازاد انزلی را از ریل توسعه خارج نخواهد کرد.

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − یک =

بررسی

در سومین سال اجرای طرح تولید برنج های ارگانیک از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی/ برداشت ۴۸ تن شلتوک “سبز بج” از ۱۲ هکتار زمین

در سومین سال اجرای طرح تولید برنج های ارگانیک از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی/برداشت ۴۸ تن …