شکارچی پلنگ در رودبار ۸۰۰ میلیون ریال جریمه شد

شکارچی پلنگ در رودبار 800 میلیون ریال جریمه شد

عصرکاسپین/شکارچی پلنگی که در سال گذشته اقدام به شکار یک قلاده پلنگ نموده بود پس از تشکیل پرونده و معرفی به مقامات قضایی در حکم قطعی به پرداخت ۸۰۰ میلیون ریال جریمه و ضبط اسلحه محکوم شد.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار با اعلام این خبر گفت: بعد از دریافت گزارش مبنی بر شکار یک قلاده پلنگ توسط یک شکارچی غیر مجاز، مامورین این اداره با انجام تحقیقات و جمع‌آوری ادله با همکاری پلیس آگاهی این شهرستان، صحت گزارش را تایید نمودند و بعد از اطمینان از وقوع عمل مجرمانه این شکارچی، اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار با تشکلیل پرونده قضایی، وی را به مرجع قضایی رودبار معرفی نمود که این پرونده طی دو مرحله در محاکم قضایی شهرستان رودبار و دادگاه تجدید نظر استان رسیدگی شد.

رامین حسین زاده ضمن قدردانی از دستگاه قضایی شهرستان رودبار به جهت حسن توجه به مسایل محیط زیست، در خصوص حکم صادره گفت: در رای قطعی صادره، این مجرم به پرداخت ۸۰۰ میلیون ریال جزای نقدی و ضبط اسلحه به نفع دولت محکوم گردیده است.

حسین زاده گفت: متاسفانه کشور ایران طی ۵۰ سال اخیر، دو گونه با ارزشمند گربه‌سان خود را از دست داده است و گونه‌های ببر هیرکانی و شیر ایرانی در ایران منقرض شده‌اند که بایستی همه مردم کمک کنند تا گونه‌های دیگری همانند پلنگ ایرانی منقرض نگردند. حسین‌زاده در خصوص اقلیم شهرستان رودبار گفت: شهرستان رودبار به واسطه موقعیت اقلیمی خود در کمربند طلایی اکولوژیکی که به آن اصطلاحا اکوتون یا منطقه بین اقلیمی می‌گویند قرار دارد و دارای اقلیم بی‌نظیری به لحاظ تنوع گونه‌های گیاهی وجانوری می‌باشد که از مجموع ۸ گربه‌سان موجود در ایران ۴ گونه آن در این شهرستان وجود دارد که برای حفظ و حراست این میراث طبیعی با ارزش جا دارد مسوولین نگاه ویژه‌ای به این اقلیم داشته باشند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − دوازده =