اعتراض اعضای شورای شهر رشت به هزینه‌های شهرداری/ هزینه‌ها صرف ساماندهی وضعیت کارگران شود

اعضای شورای شهر رشت در جلسه امروز به صرف هزینه‌های گزاف برای پروژه‌ها توسط شهرداری اعتراض کردند و خواستار مدیریت این هزینه‌ها و صرف آن برای رسیدگی و ساماندهی وضعیت کارگران شدند.

عصر کاسپین/ اسماعیل حاجی‌پور عصر امروز در صد و پنجاه و پنجمین جلسه صحن شورا ضمن تبریک در پیش بودن عید قربان و روز عرفه اظهار داشت: شهادت سرباز فداکار اسلام افشین آشناور که به دست مزدوران ضدانقلاب به شهادت رسید را تسلیت و تبریک می‌گویم و برای بازماندگان طلب صبر می‌کنم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه پروژه آبنمای پارک ملت رشت مدتی راه‌اندازی شد اما پس از چند وقت متوقف شد و یکسری مسائل در آن اختلال ایجاد کرد بیان داشت: باید پاسخ داده شود که چه کسی با ایجاد مشکل و وقفه طولانی باعث شد این پروژه هم‌اکنون با ۱۰ میلیارد تومان هم تکمیل نشود.

وی با اشاره به اینکه موضوع آتش‌نشانی مسکن مهر رشت نیز که قرار بود ابتدا با ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تکمیل شود اما در حال حاضر هزینه تکمیل آن به ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است افزود: پیگیری‌های من نشان می‌دهد که پیمانکار این پروژه در شهرداری معطلی‌های زیادی داشته و هم‌اکنون نیز می‌گوید دیگر کار نمی‌کنم.
حاجی‌پور با بیان اینکه اجرای ماده ۴۸ یعنی پول مردم را دور بیندازیم گفت: بارها مکاتبه کردم و تذکرات مختلفی دادم و امروز نیز این موضوع پیگیری شد اما باز هم به نتیجه نرسید؛ بالاخره یک نفر باید پاسخگو باشد که چرا پروژه ۳ میلیاردی هم‌اکنون با ۱۰ میلیارد هم تکمیل نمی‌شود.

رئیس شورای شهر رشت با اشاره به اینکه از این دست اتفاقات در شهرداری رشت زیاد می‌افتد و باید این سازمان را از وضعیت فعلی در آوریم عنوان کرد: هزینه‌های مازاد صرف شده برای پروژه‌های شهرداری می‌تواند صرف ساماندهی وضعیت کارگران شود؛ امیدوارم سوءنیتی پشت این ماجراها نباشد و بتوانیم در کنار شهرداری مشکلات موجود را حل کنیم.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای شهر رشت نیز در این جلسه با طرح این پرسش که چرا شهرداری کاری کرده که پروژه ۶۰۰ میلیارد تومانی در حال حاضر برای تکمیل به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیاز داشته باشد تصریح کرد: طرحی در دست داریم که از افراد مقصر در این موضوع بازخواست شود.

حجت جذب از ورود فرماندار رشت برای رسیدگی به موضوع پروژه آبنمای پارک ملت خبر داد و عنوان کرد: قرار شد فرماندار جلسه‌ای با نیروی انتظامی و سپاه تشکیل دهد و بلامانع‌بودن اختصاص مبلغ مذکور برای پروژه آبنمای پارک ملت را بررسی کند تا بعد از پروژه دچار مشکل نشویم.

وی خاطرنشان کرد: پس از بازگشایی فاز نخست آبنمای موزیکال پارک ملت رشت به‌علت راه‌بندان و دفن شهدای گمان در بوستان ملت، شهردار منطقه ۳ به مدت ۲ روز بازداشت شد.

احمد رمضانپور دیگر عضو شورای شهر رشت نیز در این جلسه با بیان اینکه باید پس از صرف هزینه‌های بالا مطمئن باشیم که پروژه‌ها به ثمر می‌رسد افزود: قرار بود در حوزه سیما منظر ۳ میلیارد تومان هزینه کنیم اما به جای آن حدود ۱۱ میلیارد تومان هزینه کردیم و از کجا معلوم که این هزینه‌ها بهره‌برداری هم شود بنابراین موافقت شد که فرماندار رشت به این موضوع رسیدگی کند.

یکی دیگر از اعضای شورای شهر رشت نیز در این جلسه با بیان اینکه برآورد بنده این است که هزینه انعقاد قرارداد و چیزی که اجرایی شده با یکدیگر همخوانی ندارد گفت: مبلغ هزینه شده در زمان انعقاد قرارداد و اجرایی‌کردن آن یکسان نیست و پروژه آبنمای پارک ملت از جمله پروژه‌هایی است که شهر رشت را دچار زیان زیادی کرده است.

بهراد ذاکری با اشاره به اینکه برخلاف شهر رشت عده‌ای در شهرداری ممکن است از این پروژه سود خوبی برده باشند خاطرنشان کرد: باید جزئیات این قرارداد بررسی شده و نتیجه آن به شورا گزارش شود و برای این کار پیشنهاد می‌کنم که به‌جای کارشناسان شهرداری از کارشناسان بیرونی کمک بگیریم.

فرهام زاهد دیگر عضو شورای شهر رشت نیز با بیان اینکه حتی مصوبات شورا هم به خوبی پیگیری نمی‌شود چه برسد به تذکرات، بیان کرد: باید مطمئن شویم که آیا پس از اختصاص مبلغ درخواست شده پروژه آبنمای پارک ملت تمام می‌شود یا خیر زیرا اگر موضوع شفافیت در شهرداری رشت به‌خوبی انجام شود مشکلی نخواهیم داشت.

محمدحسن علیپور یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات موجود در شرکت‌های رُفت و روب اظهار داشت: بارها درخواست کردیم و باز هم از شهردار رشت می‌خواهیم که به وضعیت کارگران رسیدگی کرده و بُن آنها را بدهد و از پیمانکاران نیز حمایت کند.

در این جلسه لایحه اختصاص ۳ میلیارد تومان جهت پادار کردن هزینه بهسازی و زیباسازی آبنمای پارک ملت رشت مطرح شد که اعضای شورا با این لایحه پیشنهادی شهرداری رشت موافقت کردند.

اعضای شورا با بیان اینکه در صورت آنکه این پروژه به زیر مجموعه معاونت زیربنایی برود و با رعایت اینکه پست برق ۷۰۰ برای راندمان حداکثری آبنمای پارک ملت به کار گرفته شود با اختصاص مبلغ مذکور موافقت کردند

همچنین در جلسه امروز شورا لایحه استخدام کارگران از یک شرکت تا سقف ۵ میلیارد تومان مطرح شد که اعضای شورا با این لایحه نیز موافقت کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + 20 =