برگزاری مراسم کلنگ‌زنی سردرب اصلی مرکز فرهنگی دفاع مقدس مازندران

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با اشاره به اینکه سردرب اصلی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران در ضلع شرقی این مرکز قرار گرفته است، گفت: هزینه ساخت این پروژه را یکی از خیران نیک‌اندیش حوزه ایثار و شهادت به عهده گرفت.

سرپرستی مازندران/ سردار عبدالله ملکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران از برگزاری مراسم کلنگ‌زنی سردرب مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران خبر داد و اظهار کرد: این مراسم ساعت ۸:۳۰ صبح یکشنبه ۱۲ مرداد با حضور خانواده‌های شهدا و مسؤولان استانی برگزار می‌شود.

وی با عنوان اینکه سردرب اصلی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران دارای دو دیوار ۴۵ و ۳۸ متری است، گفت: همچنین این نما دارای ۱۴ ستون است که هر کدام از ستون‌ها ۸ متر ارتفاع دارند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران افزود: عدد هشت در ستون‌های سردرب نماد هشت سال دفاع مقدس، عملیات والفجر هشت و امام هشتم بوده که این استان مسیر عبور زائران امام رضا(ع) است.

ملکی با بیان اینکه سردرب اصلی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران در ضلع شرقی این مرکز قرار گرفته است، گفت: هزینه ساخت این پروژه را یکی از خیران نیک‌اندیش حوزه ایثار و شهادت به عهده گرفت.

وی خاطرنشان کرد: المان‌های صف کشیده در سایت ورودی نمادی از رزمندگان لشکر ۲۵ کربلای مازندران است که اولین لشکری بود که وارد شهر فاو شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران در پایان گفت: چینش اِلمان‌ها در ابتدای مسیر یادآور صف رزمندگان و چرخش اِلمان‌ها در اواسط مسیر نشانگر تغییر و تحول روحی در مسیر شهادت است و در انتهای مسیر به یک یگانگی و معنویت می‌رسیم همچنین بر دیوار مسیر ورودی نام شهدای لشکر ۲۵ کربلا نوشته شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 18 =