سرقت مسلحانه ۱۳۰هزاردلاری در پوشش مامور مبارزه با مفاسد اقتصادی

سردار علیرضا لطفی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سه سارق مسلح که اقدام به سرقت ۱۳۰ هزار دلار از فردی در تهران کرده بودند، خبر داد.

عصرکاسپین / سردار علیرضا لطفی در حاشیه دستگیری این افراد گفت: در اواخر تیرماه امسال مردی حدودا ۳۰ ساله با مراجعه به دادسرای امورجنایی تهران از سرقت مسلحانه ۱۳۰ هزار دلاری در محدوده مرزداران خبر داد و گفت که این سه مرد ناشناس در پوشش مامور مبارزه با مفاسد اقتصادی دست به این کار زده اند که در همین راستا پرونده با موضوع سرقت مسلحانه و غصب عناوین دولتی تشکیل شده و برای رسیدگی تخصصی به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

وی با اشاره به دعوت از شاکی برای حضور در مقر انتظامی گفت: شاکی با حضور در اداره یکم روز سرقت را شرح داد و گفت که حوالی ساعت دو بعد ازظهر چهاردهم تیر ماه با پای پیاده در حال انتقال ۱۳۰ هزار دلار به صرافی واقع در محدوده مرزداران بوده که ناگهان یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ با پلاک سبز نظامی به همراه دو سرنشین و یک دستگاه موتورسیکلت طرح تریل تک نفره مسیر تردد او را بسته و در حالی که لباس شخصی داشتند، اقدام به نشان دادن کلت کمری و تجهیزات نظامی و حتی کارت شناسایی سبزرنگی به شاکی کرده و خود را مامور مبارزه با مفاسد اقتصادی معرفی کردند.

لطفی با بیان اینکه این افراد شاکی را سوار بر خودروی خود کرده و از محل دور شده بودند، گفت: به گفته شاکی دقایقی بعد متهمان با بازرسی بدنی و سرقت دلارها او را در همان محدوده پیاده کرده و متواری شدند.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه ماموران پس از شنیدن اظهارات شاکی راهی محل وقوع جرم شدند، گفت: ماموران با انجام تحقیقات پلیسی، به سرنخی از حضور یکی از مجرمان به هویت فرشاد ۴۵ ساله ساکن محدوده آزادی دست پیدا کردند و در با همین سرنخ سایر اعضای این باند را نیز شناسایی کردند.

وی با اشاره به اخذ مجوز از مقام قضایی برای دستگیری این افراد، گفت: ماموران در عملیات های جداگانه هر سه متهم را دستگیر کرده و جداگانه تحت بازجویی قرار دادند که در جریان آن فرشاد معترف شد که به همراه دو نفر از دوستانس به نام های رسول و سعید اقدام به سرقت مسلحانه کرده است. او همچنین رسول را به عنوان طراح نقشه سرقت معرفی کرد.

لطفی با اشاره به انجام بازجویی از رسول گفت: رسول نیز در اعترافات خود گفت که حدود سه سال پیش در صرافی واقع در بازار مشغول به کار بوده و از آنجایی که نسبت به شاکی شناخت داشت، نقشه سرقت از او را طراحی کرده و با تهیه تجهیزات پلیسی قلابی و مشابه اصلی و جعل پلاک یکی از ارگان های نظامی نقشه را اجرا کرده است. در روز سرقت نیز رسول و فرشاد با خودروی پژو۴۰۵ و سعید نیز با موتورسیکلت اش به عنوان اسکورت آنان شاکی را تعقیب کردیم و در یک فرصت مناسب در محدوده غرب تهران اقدام به سرقت از او تحت پوشش مامور کرده اند.

به گفته رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ، متهمان ۱۳۰ هزار دلار سرقتی را در یکی از استان های همجوار تهران مخفی کرده بودند تا در فرصتی مناسب به فروش برسانند که دستگیر شدند.

لطفی با بیان اینکه سوابق و دیگر جرائم متهمان در حال بررسی است، گفت: برای هر سه متهم پرونده ای تشکیل شده و تحقیقات از آنان با دستور مقام قضایی در حال انجام است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × یک =