آتش‌سوزی در یک پاساژ بزرگ در خیابان امیر کبیر

سخنگوی آتش‌نشانی تهران از آتش‌سوزی در یک پاساژ بزرگ و قدیمی در خیابان امیر کبیر خبر داد.

عصر کاسپین/ سیدجلال ملکی با اعلام خبر آتش‌سوزی در یک مرکز تجاری در خیابان امیرکبیر، درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت ۹:۵۹ صبح امروز یک مورد آتش‌سوزی در یک مرکز تجاری واقع در خیابان امیر کبیر، نرسیده به خیابان سعدی، بعد از خیابان ملت به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی تهران اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی به همراه خودروهای پشتیبانی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران با اشاره به حضور چهار دقیقه‌ای آتش‌نشانان در محل حادثه، ادامه داد: محل حادثه یک پاساژ سه طبقه قدیمی بزرگ بود که در هر طبقه آن ده‌ها مغازه وجود داشت و تمام مغازه‌ها در زمینه نگهداری و خرید و فروش لوازم یدکی فعالیت داشتند.

وی خاطرنشان کرد: در یک مغازه به وسعت حدود ۲۰ متر در طبقه همکف که پر از لوازم یدکی بود و یک نیم‌طبقه نیز داشت، آتش‌سوزی روی داده و کاملاً شعله‌ور بود.

ملکی با اشاره به انتشار دود بسیار غلیظ به خارج از مغازه، بیان کرد: آتش‌نشانان به سرعت عملیات را آغاز کرده و مشغول خاموش کردن آتش شدند، خوشبختانه با تدابیر عملیاتی، از گسترش آتش‌سوزی به سایر مغازه‌ها جلوگیری به عمل آمد و این حادثه مصدوم و تلفات جانی برجای نگذاشت.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران افزود: در حال حاضر نیز نیروها مشغول لکه‌گیری و تخلیه اجناس از داخل مغازه هستند.

وی متذکر شد: در این حادثه نیز مانند سایر حوادث شاهد تجمع زیاد جمعیت در محل حادثه بودیم و این تجمعها موانعی را برای کار آتش‌نشانان و نیروهای امدادی ایجاد می‌کند

ملکی با بیان اینکه بهترین راه در محل حوادث، اطلاع‌رسانی به موقع و باز نگه‌ داشتن مسیر برای آتش‌نشانان و نیروهای امدادی است، عنوان کرد: از شهروندان می‌خواهیم در زمان بروز حوادث، محل حادثه را ترک کرده و جان خود را حفظ کنند زیرا احتمال دارد هر لحظه در محل آتش‌سوزی انفجاری روی دهد، دیواری تخریب یا قطعه پرتاب شود که در این صورت می‌تواند خسارات جانی به بار بیاورد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × پنج =