جلوگیری از ۶۹۸ مورد ساخت‌وساز غیرمجاز در حریم راه‌های مازندران

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران گفت: در ۵ ماهه اول سال از ۶۹۸ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راه‌های استان جلوگیری شد.

سرپرستی مازندران/ به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران، عباسعلی نجفی با اشاره به اینکه صیانت از حریم راهها به منظور توسعه و حفظ این سرمایه ملی، از وظایف ذاتی عموم مردم است ، اظهار کرد: مازندران به دلیل شرایط جغرافیایی و طبیعی خود و همچنین نزدیکی شهرها و روستاهای استان به هم و به لحاظ تقاضای بی‌شمار جهت تفکیک اراضی و بازده بودن کلیه کاربرها در حاشیه راهها، اراضی مجاور حریم راه‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که این مهم عاملی شده تا ساخت و سازهایی در این اراضی بدون مجوز از مراکز ذیربط بصورت غیرمجاز صورت پذیرد.

وی افزود: اگر مانع ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم راه های استان نشویم، در بحث ایمنی جاده‌ها با چالش جدی مواجه خواهیم شد.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران بیان کرد: حفظ و حراست و پاکسازی از حریم راه‌ها نیازمند یک همت و عزم ملی بوده که می‌بایست تمامی دستگاه‌های ذیربط خود را ملزم به اجرا آن بدانند.

نجفی بر لزوم اجرای قوانین و مقررات ایمنی راه‌ها تاکید کرد و افزود : مردم فهیم استان قبل از هرگونه فعالیتی در خصوص ساخت و ساز در حریم راه نسبت به اخذ مجوز لازم از این اداره کل اقدام کنند.

گفتنی است به استناد ماده ۱۷ قانون ایمنی راهها ، ایجاد هرگونه ساختمان و دیوارکشی و تاسیسات به شعاع صد متر از انتهای حریم راهها و حریم راه آهن‌های کشور و در طول کنارگذرهائی که وزارت راه و شهرسازی احداث کرده یا می‌کند و یا مسؤولیت نگهداری آن را به عهده دارد بدون کسب مجوز از وزارت مذکور ممنوع است.​

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + 17 =