رقابت ۱۲۵ کارآموز مازندرانی برای راهیابی به مسابقات ملی مهارت کشوری

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای در مازندران گفت: ۱۲۵ کارآموز مازندرانی برای راهیابی به مسابقات ملی مهارت در 3 شهر ساری، قائمشهر و بابل در ۳۳ حرفه با هم به رقابت پرداختند.

سرپرستی مازندران/ سیدحسین درویشی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای در مازندران صبح امروز در جمع خبرنگاران از رقابت ۱۲۵ کارآموز مازندرانی برای راهیابی به مسابقات ملی مهارت کشوری خبر داد و اظهار کرد: این کارآموزان مازندرانی برای راهیابی به مسابقات ملی مهارت در ۳ شهر ساری، قائم‌شهر و بابل در ۳۳ حرفه با هم به رقابت پرداختند.

وی همچنین به برگزاری نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت اشاره و بیان کرد: ۴۵۰ کارآموز در مرحله شهرستانی و ۱۲۵ کارآموز به مرحله استانی راه یافتند، برگزیدگان این دوره در مسابقات ملی مهارت که در نیمه پاییز امسال برگزار می‌شود حضور خواهند یافت.

درویشی تصریح کرد: فقر مهارتی علت اصلی بیکاری تحصیل‌کردگان در مازندران است و ارتقای فرهنگ مهارت‌آموزی در میان جوانان، دانشجویان و آحاد جامعه فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه‌ای، شناسایی و معرفی افراد ماهر و نخبه به صنایع و بنگاه‌های اقتصادی از جمله اهداف برگزاری مسابقات ملی مهارت است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران اعلام کرد: نوزدهمین مسابقات ملی مهارت مرحله استانی در ۲۸ رشته شامل فناوری مد، الکترونیک، آجرچینی، تراش CNC، فرز CNC، کاشی‌کاری دیوار و کف، کابینت‌سازی، لوله‌کشی و گرمایشی، مگاترونیک، فناوری اتومبیل، نقاشی خودرو، اتصالات چوبی، آشپزی، قنادی، طراحی مهندسی مکانیک، طراحی فضای سبز، جوشکاری، جواهرسازی، ساخت و تولید تیمی، رباتیک، صافکاری خودرو، گل آرایی، تاسیسات الکتریکی، تبرید و تهویه، کنترل صنعتی، نجاری، گچکاری و نگهداری ماشین‌های سنگین برگزار ‌شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + 15 =