کاهش ۲ درصدی فوتی‌های موج دوم کرونا در مازندران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از کاهش ۲ درصدی تعداد مرگ و میر در موج دوم کرونا نسبت به موج اول در استان خبر داد.

0 45

سرپرستی مازندران/ به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه در حال حاضر شرایط استان در زمینه شیوع کرونا نسبت به شدت موج آن بهتر شد، اعلام کرد: تعداد بیماران از هزار و ۶۰۰ بیمار تقریبا به ۵۰۰ بیمار رسیده و اگر همین شرایط حفظ شود بسیاری از شهرها از حالت قرمز خارج می‌شوند.

وی از کاهش ۲ درصدی تعداد مرگ و میر در موج دوم کرونا نسبت به موج اول در استان خبر داد و تصریح کرد: البته امیدواریم حضور پرشمار و نگران‌کننده مسافران در تعطیلات اخیر استان را مجدد گرفتار موج دیگری از کرونادر هفته‌های آتی نکند.

موسوی با عنوان این که نیازمند توسعه و گسترش فضاهای درمانی درغرب استان هستیم، اضافه کرد: توجه به تامین زیرساخت‌های لازم به عنوان ضروریات توسعه و احداث فضاهای درمانی و بیمارستان‌ها اهمیت فراوانی دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: همچنان که در بحث مراجعه افراد و انتقال سریع بیماران به آن باید به تامین جاده مناسب توجه شود تا ضمن دسترسی آسان و بهتر، در زمان بروز حوادث و بلایا مسدود نشود.

 سیدشمس‌الدین حسینی نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در خانه ملت نیز در جلسه هماهنگی و بررسی وضعیت و مشکلات پروژه بیمارستان درحال احداث تنکابن با اشاره به ملاقات خود با وزیر بهداشت از تکمیل بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی تنکابن به‌عنوان اولویت نخست وزارت بهداشت در مازندران یاد کرد.

وی افزود: فراهم شدن زیرساخت‌های این پروژه همچون تامین راه‌های دسترسی مناسب و استقرار تأسیسات زیر بنایی نظیر خطوط آب، برق، گاز، تلفن و غیره تا زمان تکمیل احداث ساختمان این بیمارستان و مشارکت و همکاری جدی همه دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مسوول شهرستان تنکابن در این زمینه، خواسته ما است.

*بیمارستان در حال ساخت تنکابن به‌عنوان اولویت اصلی مدیریت کلان این شهرستان

در ادامه معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تنکابن  نیز  از مدیریت و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی مازندران که از زمان شیوع کرونا در استان با حرکت جهادی با وجود همه مشکلات و دغدغه‌های فراوان تاکنون پای کار بودند و توانستند در ارائه خدمات درمانی به بیماران مبتلا به کرونا موفق عمل کنند و پاسخگو باشند تقدیر کرد.

سید امیرحسینی‌جو از حل مشکلات بیمارستان در حال ساخت تنکابن به‌عنوان اولویت اصلی مدیریت کلان این شهرستان یاد کرد و از افزایش اعتبار لازم و انجام واگذاری خدمات فنی جهت توسعه راه های دسترسی و تامین زیرساخت‌های برق،گاز، آب، تلفن و غیره این پروژه خبر داد.

*پیگیری جهت موافقت با تمدید طرح پرستاران

گفتنی است دکتر محمد پنبه‌چی معاون توسعه، مدیریت منابع و برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز در این جلسه متذکر شد: تامین اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی، تعامل اجرایی و همکاری مناسب پیمانکار جهت تحویل به موقع بیمارستان برای تجهیز، تامین زیرساخت‌های لازم جاده ارتباطی و گسترش شبکه‌های آب، برق، گاز و تلفن در این منطقه ضروری است.

 وی عنوان کرد: خارج شدن شرایط بهره‌برداری این بیمارستان از حالت جایگزینی به توسعه ای یا احداثی و تدوین چارت تشکیلاتی جهت تامین نیروی انسانی لازم از الزمات افتتاح و بهره برداری بیمارستان درحال ساخت تنکابن در زمان مقرر است.

 پنبه‌چی همچنین از پیگیری انجام شده جهت موافقت با تمدید طرح پرستاران خبر داد و گفت: موضوع به کارگیری خدمات پرستاری از مصوبات دانشگاه و از اولویت‌ها است و به‌زودی در بخش‌های مختلف بیمارستان شهید رجایی تنکاین اجرایی خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 − سه =