رئیس سازمان نظام پزشکی عنوان کرد؛ تشکیل کمیته ملی بررسی مرگ های کرونایی/ تلفات در بخش های ICU

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، از تشکیل کمیته ملی به منظور بررسی علل مرگ های کرونایی در کشور خبر داد.

عصر کاسپین/ محمدرضا ظفرقندی، در جلسه شورای معاونین سازمان نظام پزشکی ایران، با تقدیر از خدمات جامعه پزشکی در دوران اپیدمی کرونا به شدت از افزایش تلفات جانی این اپیدمی اظهار نگرانی کرد.

وی با اشاره به آمار مقایسه‌ای مرگ و میر بیماری کووید ۱۹ در میان کشورهای مختلف جهان از اینکه ایران جزو ۵ کشور با بیشترین میزان مرگ و میر نسبت به آمار مبتلایان است واکنش نشان داد و افزود: ما به عنوان جامعه پزشکی به شدت نگران افزایش مرگ و میر عمومی و نیز صنفی کرونا هستیم و به همین خاطر به زودی کمیته‌ای ملی را برای ارزیابی علت این روند صعودی به ویژه نسبت بسیار بالای مرگ و میر در بین همکاران خود تشکیل خواهیم داد.

ظفرقندی ادامه داد: همکاران پژوهشگر باید درباره علت میزان بالای تلفات در بخش‌های «آی سی یو» بررسی کنند و همه جوانب را مدنظر قرار داده و نتایج را برای اتخاذ تصمیمات درست منتشر کنند.

رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی ایران، ضمن تقدیر از همکاری وزارت بهداشت در اختصاص سهمیه واکسن آنفلوانزا برای پروانه‌داران خط مقدم کرونا از تلاش جهادی، سرعت عمل و توزیع سریع و دقیق واکسن‌ها بین جامعه پزشکی سراسر کشور توسط معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان نظام پزشکی تقدیر و تشکر نمود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 3 =