رئیسی عنوان کرد؛ ۲۵ مرکز استان در شرایط هشدار ۳/ تعطیلی همه مشاغل به جز سطح یک

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، گفت: تمامی کلانشهرها و همچنین برخی شهرها، در وضعیت محدودیت های شدید قرار دارند.

عصر کاسپین/ علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در حاشیه نشست مشترک قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز رئیس جمهور یک جلسه فوق العاده گذاشتند تا اطمینان حاصل کنیم که زیر ساخت‌های لازم برای اجرای طرحی که روز شنبه در ستاد ملی مصوب شد وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: آخرین آماری که در ارتباط با شهرهای قرمز داریم تعداد ۱۲۴ شهر در کشور، وضعیت قرمز، حدوداً ۱۶۰ شهر نارنجی و ۹۸ شهر هم وضعیت زرد دارند. این طرح قطعاً از روز شنبه اجرا خواهد شد و قریب به ۲۵ مرکز استان نیز در سطح هشدار سه یعنی قرمز قرار گرفته‌اند.

رئیسی تصریح کرد: همه کلانشهرها جز این ۲۵ شهر هستند. در این وضعیت همه مشاغل تعطیل است به جز مشاغل سطح یک که تأمین کننده مایحتاج مردم است. در حوزه اداری هم حداکثر یک سوم کارکنان حق حضور دارند.

سخنگوی ستاد گفت: ترددهایی که ایجاد می‌شود در سطح هشدار قرمز و نارنجی است و پلاک‌های بومی حق حضور در دیگر شهرها را ندارند و اگر وارد شهر دیگری شوند با جریمه سنگینی روبرو خواهند شد.

وی اضافه کرد: اکثر جرایم توسط دوربین‌ها اعمال می‌شود. همه مدارس و دانشگاه‌ها غیر حضوری است. مراکز مذهبی و فرهنگی هم به مدت دو هفته تعطیل می‌وشند و نماز جماعات و جمعه هم تعطیل خواهد شد.

رئیسی اظهار داشت: در مناطق قرمز جلسات اداری که می‌خواهد برگزار شود حداکثر ۱۵ نفر است و معنی آن این است که جلسه هیأت دولت هم اگر قرار است برگزار شود بیش از ۱۵ نفر نباید برگزار شود و بقیه به صورت وبیناری حضور داشته باشند و حتی جلسات مجلس هم قطعاً نمی‌تواند در تهران با بیش از ۱۵ نفر تشکیل شود.

وی افزود: این به معنای تعطیلی نیست بلکه به صورت ویدئو کنفرانس با هم ارتباط داشته باشند. در شهرهای نارنجی یا سطح هشدار دو، حداکثر افراد می‌توانند ۲۰ نفر و در شهرهای زرد ۳۰ نفر در جلسات فیزیکی حضور یابند. جرایمی هم برای ضمانت اجرایی این تصمیمات در نظر گرفته شده است.

رئیسی تاکید کرد: این محدودیت‌ها به هیچ وجه راه حل اصلی نیست و تنها راهی که می‌تواند ما را نجات دهد این است که همه پروتکل‌ها را رعایت کنند.

وی تصریح کرد: تعداد مبتلایان کارمندان بانک‌ها زیاد است و طبق این دستورالعمل باید حداقل تعداد حضور یابند. تجمع در بانک‌ها خیلی خطرناک است و از بانک‌ها هم خواسته‌ایم تسهیلاتی فراهم کنند که مردم راحت تر اقدامات بانکی خود را انجام دهند

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × یک =