روزشماری اصناف گیلان برای بازگشایی واحدهای صنفی

رییس سازمان نظارت و بازرسی صمت گیلان گفت: اصناف برای گذر شهرهایشان از وضعیت بد کرونایی روزشماری می کنند تا دوباره به کسب و کار بپردارند.

عصر کاسپین/ مهدی نقدی در خصوص خروج وضعیت کرونایی رشت از وضعیت قرمز و احتمال بازگشایی برخی دیگر از اصناف گفت: هنوز نارنجی شدن شهر رشت به ما اعلام رسمی نشده است و در صورت اعلام طبق تصمیمات ستاد کرونای کشور و تشخیص این ستاد در استان، بازگشایی اصناف گروه جدید به زودی اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی افزود: اصناف شهرستان رشت همکاری بسیار خوبی برای مقابله با کرونا ویروس دارند و امیدواریم با حمایت همه جانبه دولت از این قشر به گونه‌ای عمل شود که کمی از فشار اقتصادی بازاریان کاسته شود.

نقدی ادامه داد: نگرفتن پول آب و برق و کمک های تامین‌اجتماعی می‌تواند در این برهه اقتصادی بسیار کمک کننده باشد و از مسئولین ذیربط انتظار می‌رود برای تحقق این امر گامهای موثری بردارند.

وی با اشاره به اینکه اصناف برای بازگشایی واحدهایشان روز شماری می کنند، خاطرنشان کرد: از زمان شیوع کرونا ویروس، اصناف بازار شب عید را از دست دادند، امیدواریم مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کمک کنند تا شهرها از رنگ قرمز و نارنجی رها شوند تا عید امسال اصناف بتوانند با فروش شب عید تا حدودی خسارات اقتصادی‌شان را جبران کنند.

رییس سازمان نظارت و بازرسی صمت گیلان گفت: اگرچه در زمان محدودیت کرونایی برخی از اصناف به دلیل تخلفاتی که انجام دادند، تذکر گرفتند و برخی از واحدها هم پلمب شدند که تعدادشان زیاد نبود، اما در مجموع از همکاری اصناف رضایتمندی داریم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 5 =