زیرساخت‌های حمل‌ونقل عمومی استان گیلان ضعیف است

استاندار گیلان گفت: باید با گسترش زیر‌ساخت‌های حمل‌ونقل عمومی مردم به استفاده از وسایل نقلیه عمومی تشویق شوند.

عصر کاسپین/ ارسلان زارع عصر امروز در نشستی با مدیرکل و مدیران راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای و تشکل‌های صنفی مرتبط استان گیلان اظهار داشت: تلاش‌های رانندگان و مجموعه خانواده راهداری و همچنین میزان اثرگذاری آنان در خدمات‌رسانی به مردم بسیار با‌ ارزش است.

استاندار گیلان ضمن یادآوری فرمان تاریخی امام خمینی(ره) در دوران دفاع مقدس خطاب به مجموعه دست‌اندرکاران حمل و نقل و رانندگان بیان کرد: این تلاشگران به دلیل بصیرت و تشخیص دقیق و هوشمندی نسبت به شرایط خاص کشور در دوره جنگ تحمیلی علاوه بر حضور در جبهه‌های جنگ حق علیه باطل و رسیدن به درجه رفیع شهادت، در پشت صحنه‌های جبهه نیز بسیار نقش‌آفرینی کردند.

زارع خاطرنشان کرد: در حال حاضر کشور در دوره جنگ اقتصادی و سخت‌ترین شرایط تحریمی قرار دارد و با وجود فراز و نشیب‌های اقتصادی، بیش از ۲۸۰ شرکت حمل‌و‌نقل فعال استان گیلان در حوزه کالا و مسافر، خدمات رسانی کردند تا مردم با مشکل مواجه نشوند.
وی افزود: تلاش شبانه‌روزی راهداران در شرایط مختلف جوی با هدف حفظ، نگهداری و ایمن‌سازی سرمایه‌های ملی و راه‌های کشور و استان قابل تقدیر است و همچنین در جهان امروز که بخش حمل‌ونقل از جمله بخش‌های زیربنایی اقتصاد هر جامعه است علاوه بر تحت تأثیر قراردادن فرآیند توسعه اقتصادی، خود نیز در جریان توسعه باید متحول شود تا چرخ‌های صنعت، کار و تجارت بچرخد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان بیان کرد: با توجه به تلاش‌های انجام شده برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی و پیگیری‌های بسیار برای بهبود این بخش در سطح ملی و استانی، باید با گسترش زیر‌ساخت‌های حمل‌ونقل عمومی، روندی کارآمد وجود داشته باشد که با رعایت نظم، قانون و کار صادقانه، مردم را به استفاده از وسایل نقیله عمومی تشویق کند.

استاندار گیلان ضمن اشاره به آغاز هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری ابراز داشت: با وجود تمامی زحمات و تلاش‌ها در این حوزه اگر مردم خدمات خوب و شایسته از ناوگان حمل‌ونقل مسافر و کالا دریافت کنند تمایل بیشتری به استفاده از این سیستم خواهند داشت.

زارع افزود: تلفات جاده‌ای در استان گیلان طی سال‌های اخیر به طور چشمگیری کاهش یافته است که این موفقیت بیانگر آن است که دست‌اندرکاران این بخش، موضوع ایمنی جاده‌ها را بسیار مهم پنداشته‌اند و دولت نیز تقویت اعتبارات مجموعه راهداری را به منظور اصلاح نقاط حادثه‌خیز و خطرناک، مورد توجه قرار داده است.

وی تصریح کرد: یکی از زمینه‌های اصلی توسعه مبادلات تجاری و اقتصادی میان ایران و کشورهای همسایه، ترانزیت کالا است و توجه به موضوع حمل و نقل، تسهیل تردد و بهبود زیرساخت‌های لازم در این مسیر ضروری است.

استاندار گیلان اعلام کرد: رانندگان کامیون‌ها و حمل و نقل درون شهری و برون شهری مسئولیت حمل بار، جابجایی کالا و مسافر را در ایام کرونا به خوبی انجام دادند و در این راستا تشکل‌های صنفی فعال در حمل و نقل کالا باید بیش از گذشته با بخش خصوصی و واحدهای تولیدی و صنعتی استان همکاری داشته باشند.

در این نشست مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان نیز گزارشی از فعالیت‌های انجام شده ارائه داد و برخی از تشکل‌های صنفی فعال در حوزه حمل و نقل کالا و مسافر نیز به بیان دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود پرداختند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 2 =