«عدم رعایت قیمت مصوب در استان‌های هم‌جوار» دلیل خروج غیرقانونی مرغ از استان گیلان است

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صمت گیلان گفت: در استان‌های دیگر قیمت مرغ شناور است و این باعث خروج غیرقانونی مرغ از استان گیلان می‌شود.
عصر کاسپین/ مهدی نقدی با اشاره به آمار مصرف سرانه مرغ در استان گیلان اظهار داشت: طبق آمار جهاد کشاورزی گیلان که براساس جمعیت این استان اعلام شده است میزان مصرف سرانه مرغ استان گیلان ۲۲۰ الی ۲۲۵ تن در روز است که البته این مقدار در مواقع اوج مصرف به ۲۵۰ تن در روز نیز می‌رسد.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صمت استان گیلان افزود: متأسفانه در هفته‌های اخیر شاهد خروج غیرقانونی مرغ از استان گیلان توسط دلالان و سودجویان بوده‌ایم که دلیل آن رعایت نکردن قیمت مصوب دولتی مرغ در استان‌های هم‌جوار است؛ در استان‌های دیگر قیمت عرضه مرغ حدود ۱۰ هزار تومان با گیلان تفاوت دارد.

نقدی درباره اقدامات انجام شده در زمینه منع خروج غیرقانونی مرغ از استان گیلان خاطرنشان کرد: در طی نشستی که دیروز برگزار شد استاندار خروج مرغ زنده از استان گیلان را ممنوع اعلام کرد همچنین لاشه مرغ هم فقط با مجوز دامپزشکی اجازه خروج از استان گیلان را دارد.
وی افزود: هفته گذشته با کمبود عرضه مرغ در استان گیلان مواجه بودیم که این موضوع سبب شد تا این هفته زنجیره‌های تولید مرغ و تعاونی‌ها نتوانند مرغ مورد نیاز استان را تأمین کنند؛ روز چهارشنبه تولید مرغ به ۱۹۶ تن رسید که البته هنوز ۴۰ تن برای نیاز واقعی مصرف روزانه کم داریم.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صمت استان گیلان از رفع مشکل کمبود مرغ در استان گیلان و عرضه مرغ به قیمت مصوب دولتی طی روزهای آینده خبر داد و افزود: تعاونی‌ها و زنجیره‌های بزرگ تولید مرغ تعهد داده‌اند تا ابتدا میزان ۲۲۵ تن مرغ استان را تأمین کنند و مابقی را به استان‌های هم‌جوار بفرستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + دو =