میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرستان رشت به ۶۱ درصد رسید

0 11

فرماندار شهرستان رشت گفت: هفته گذشته میانگین رعایت پروتکل‌های بهداشتی در رشت ۵۳ درصد بود که این میزان اکنون به ۶۱ درصد رسیده است.

عصر کاسپین/ علی فتح‌اللهی صبح امروز در جلسه ستاد کرونا شهرستان رشت، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت علی(ع) و شب‌های قدر اظهار داشت: کرونا تذکر جدی به ما انسان‌ها داد که به داشته‌های خود مغرور نشویم.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اینکه حوادثی از قبیل سیل، زلزله و بحران‌های اقتصادی در برهه‌ای از زمان اتفاق می‌افتند و جبران می‌شوند ‌تصریح کرد: ویروس کرونا تمام زندگی بشریت را در ابعاد مختلف تحت تاثیر خود قرار داده است و طوری بر بشریت قالب شده که گویی ویروس تعیین‌کننده است.

فتح‌اللهی با اشاره به اینکه ویروس کرونا هوشمند عمل می‌کند خاطرنشان کرد: با توجه به ایام نوروز که ما اندکی ضعیف عمل کردیم و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکردیم، این ویروس دوباره همه‌گیر شد اما مادامی که ما پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم و اجازه ورود به این ‌ویروس را ندهیم ضعیف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ما در مقابل ویروس کرونا راهی نداریم جز اینکه باید همه با هم در مقابل این ویروس ایستادگی کنیم یا بیماری و اقتصاد ضعیف را تحمل کنیم، عنوان کرد: اگر قرار باشد رعایت پروتکل‌ها فقط به شکل دستوری باشد و عمومیت نداشته باشد ما دوباره در مقابل ویروس کرونا شکست می‌خوریم لذا با توجه به شرایط ناشی از این ویروس، همراهی و مقابله همه‌جانبه در برابر آن لازم است‌.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با بیان اینکه ما نباید در مقابل ویروس کرونا عادی‌انگاری کنیم افزود: هدف ما فقط بستن مغازه‌ها نیست بلکه مطب‌ پزشکان، اماکن‌ عمومی و پاساژها باید تا زمانی که در وضعیت قرمز و همه‌گیری این ویروس هستیم ادامه کار ندهند و همه باید در مقابل این ویروس همت عالی داشته باشیم.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به وضعیت کرونا در سطح شهرستان رشت عنوان کرد: در حال حاضر ۳۷۹ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های رشت بستری هستند و با توجه به این آمار می‌توان گفت که مرگ و میر، بستری و مراجعان سرپایی بر اثر ویروس کرونا کاهش پیدا کرده است.

فتح‌اللهی در بحث رعایت پروتکل‌های بهداشتی که در روز شنبه در ستاد مقابله با ویروس کرونا شهرستان رشت مطرح شد، عنوان کرد: در حوزه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هفته گذشته میانگین رعایت حدود ۵۳ درصد بود اما در حال حاضر این آمار حدود ۶۱ درصد شده که با میانگین کشوری حدود یک درصد فاصله دارد.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت ضمن قدردانی از بسیج، هلال احمر، نیروی‌ انتظامی، نیروی‌ دریایی و همه دستگاه‌هایی که به کادر درمان و پزشکی کمک کردند خاطرنشان کرد: این نشان می‌دهد که اگر همراهی و همدلی باشد همه به کمک هم خواهند آمد.

وی با اشاره به مصوبات ستاد ملی کرونا تصریح کرد: از طرف بانک ملی که هماهنگ‌کننده سایر بانک‌ها است نماینده‌ای در جلسات ستاد ملی کرونا حاضر می‌شود و با توجه به نظر مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا در کشور که ما هم از آن تبعیت می‌کنیم، بانک‌ها تا ۲۰ اردیبهشت ماه حق برگشت زدن چک‌های اشخاص را ندارند.

فرماندار شهرستان رشت ضمن تبریک و بزرگداشت روز معلم به تمامی فرهنگیان گفت: نخستین سوره و آیه‌ای که بر پیامبر اکرم(ص) نازل شد همواره بر ارزش علم‌آموزی و تعلیم اشاره داشته است و خداوند متعال برای علم آموزی و تعلیم جایگاه ویژه‌ای در نظر دارد.

فتح الهی همچنین ضمن تبریک روز جهانی کارگر اعلام کرد: هر جا تولید باشد همان‌جا زحمات کارگر خودش را نشان می‌دهد و فعالیت تولیدی و اقتصادی که در راستای تولید باشد بدون حضور کارگر معنا ندارد لذا ما از زحمات این قشر عزیز که در شرایط بحرانی و سخت همیشه زحمت فراوان می‌کشند تقدیر و تشکر می‌کنیم.

وی در بحث انتخابات گفت: در هر کشوری یک سری اتفاقات بسیار مهم و تاثیرگذار است در کشور ایران در بهمن سال ۵۷ انقلاب به پیروزی رسید و در فروردین ۵۸ یعنی بعد از ۵۰ روز انتخابات برگزار شد تا خود مردم نوع حکومت را انتخاب کنند، با وجود تمام شرایط آن دوران تاکید امام خمینی(ره) این بود که مردم انتخاب کنند و نشان می‌دهد که دموکراسی و انتخاب مردمی چقدر برای جمهوری اسلامی مهم است.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت خاطرنشان کرد: ما در دنیا نخستین کشوری هستیم که ولی‌فقیه در راس حکومتش است و می‌تواند در تمام شرایط حساس با یک جمله حلال مشکلات باشد و مردم را درست راهنمایی کند همانطور که دیروز هم در فرمایشات رهبر معظم انقلاب شنیدیم در حرف‌هایشان مسیر را به مردم نشان دادند.

فتح اللهی با اشاره به جایگاه مشارکت مردم و نوع انتخاب افزود: هرجا فامیل‌بازی و رفاقت‌بازی باشد معیارهای درست توانمندی و کارایی از بین می‌رود و دیگر ما این معیارها را نمی بینیم لذا مردم باید سعی کنند در انتخابات فرد اصلح را انتخاب کنند و تمام جوانب را بسنجند.

فرماندار شهرستان رشت از برگزاری انتخابات در این شهرستان به‌صورت الکترونیکی خبر داد و افزود: این حاصل تلاش مجموعه فرمانداری، استانداری و نمایندگان محترم است که ما بتوانیم انتخابات فقط شهر رشت را به‌صورت سیستمی انجام دهیم و کسانی که می‌خواهند عضو شعبه باشند نیز می‌توانند به پرتال فرمانداری مراجعه کنند و به‌صورت الکترونیکی در منزل ثبت‌نام را انجام دهند.

فتح‌اللهی با توجه به اینکه در زمان انتخابات عوامل اجرایی انتخابات با هزاران نفر سر و کار دارند تصریح کرد: در همین راستا پیشنهاد شده که عوامل اجرایی انتخابات در اوایل خردادماه واکسینه شوند و این پیشنهاد به تهران ابلاغ شده و امیدواریم که این پیشنهاد مورد تایید ستاد ملی کرونا قرار گیرد و ما بعد از گرفتن جواب اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 − 3 =