برخورد با ۵۱۷ تور غیرمجاز گردشگری در گیلان

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: رنگبندی های وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان از ابتدای سال تاکنون منجر به برخورد با ۵۱۷ تور غیرمجاز گردشگری شده است که  ۱۱۷ مورد از این تعداد ،مربوط به ماه جاری می باشد.

عصر کاسپین/ حمیدرضا آذرپور روز دوشنبه تاکید کرد: با توجه به شرایط حاد استان و در راستای کمک به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا از زمان شروع پیک پنجم بیماری هیچ مجوزی از سوی این اداره کل صادر نشده و تلاش برای ممانعت از اجرای هرگونه حرکت جمعی تحت عنوان تور به شدت پیگیری و از برگزاری آنها ممانعت می شود.

وی اظهار داشت: طی روزهای اخیر تصاویری مرتبط با برگزاری تورهای گردشگری در منطقه گردشگری جواهردشت رودسر واقع در شرق گیلان منتشر شد، که در راستای مطالبه عمومی برای جلوگیری از اجرای تورهای فاقد مجوز به منظور کمک به قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا و سلامت بهداشتی منطقه، تحت پیگیری انتظامی قرار گرفت.

معاون گردشگری گیلان اضافه کرد: در این بازدید میدانی از برگزاری سفرگروهی از مبدأ یکی از استان های غربی کشور که فاقد مجوزهای لازم اجرای تورگردشگری بود ممانعت به عمل آمد و تعهدات لازم از سرپرست گروه به منظور ترک به مقصد استان مبدأ، اخذ شد.

آذرپور همچنین با اشاره به مطالبه مردم برای جلوگیری از اجرای سفرهای گروهی به منظور حفاظت از سلامت جامعه و قطع زنجیره گسترش و شیوع بیماری کرونا هشدار داد: تا عادی شدن شرایط کرونایی هیچ‌ مجوزی برای برگزاری تورهای گردشگری صادر نمی‌شود.

وی گفت: با شروع شیوع بیماری خوشبختانه مدیران دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان گردشگری استان با این معاونت همکاری خوبی داشته‌ و هر زمان که چرخه بیماری رو به افزایش گذاشت به صورت داوطلبانه برگزاری تور را لغو کرده اند.

معاون گردشگری گیلان ادامه داد: متاسفانه در روزهای گذشته اخباری مبنی بر ورود تورهای گردشگری با مجوز به گیلان در رسانه ها منتشر شده است که ضمن تکذیب این اخبار تاکید می کنیم هیچ مجوزی از سوی این معاونت صادر نشده و در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شده است گردانندگان تورهای یادشده دارای هیچگونه مجوزی از اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نبودند و غالب آنان دارای مجوز از باشگاه های ورزشی هستند.

آذر پور با تاکید بر برخورد و جلوگیری از ورود تورهای غیرمجاز به استان، از سایر دستگاه های متولی خواست تا پایان شرایط حاد بیماری ضمن همکاری با این اداره کل به تشکیل تیم های نظارتی اقدام نمایند.

وی با قدردانی از زحمات کادر پرتلاش درمان که ایام سختی را سپری می کنند اظهار داشت: مهم ترین رسالت صنعت گردشگری استان حفظ سلامت آحاد جامعه است .

گیلان همچنان بر قله پیک قرار دارد، بر اساس تازه ترین ارزیابی نرم افزار ماسک مربوط به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که شامگاه گذشته منتشر شد، رنگ قرمز «خیلی پرخطر کرونایی» تمام شهرستان‌های گیلان ثابت ماند.

بر اساس ارزیابی نرم افزار ماسک، ۱۷ شهرستان استان گیلان شامل رشت ، خمام، سیاهکل، لاهیجان، آستانه اشرفیه، صومعه سرا، شفت، رضوانشهر، تالش ، رودسر، رودبار، بندانزلی ، آستارا ،  لنگرود، ماسال، فومن و املش به لحاظ رنگ بندی کرونایی، قرمز هستند.

تغییر رنگ شهرستان های گیلان تقریبا از یک ماه و نیم گذشته تاکنون با افزایش بیماران مبتلا به کووید ١٩ به سمت قرمز پیش رفت و از هفته گذشته همه شهرستان های این استان قرمز شدند، کارشناسان بهداشتی گیلان رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا را مهمترین راهکار برای کاهش آمار بیماران مبتلا به بیماری کووید ١٩ و تغییر رنگ شهرستان های استان ار قرمز به سمت نارنجی و زرد عنوان می کنند.

هم اکنون بر اساس آخرین آمار رسمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ۲ هزار و ۲۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری بوده که ۳۹۰ نفر بدحال هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =