جوابیه رئیس مرکز آموزشی درمانی ۱۷ شهریور رشت در پی اعتراض به خون‌گیری شریانی از کودکان

0 30

رییس مرکز آموزشی درمانی ۱۷ شهریور رشت:خون‌گیری‌های شریانی طبق دستورالعمل توسط پزشک یا پرستاران تحت نظر پزشک انجام می‌شود.

عصر کاسپین/ در پی اعتراض انجمن علوم آزمایشگاهی گیلان به معاونت درمان گیلان برای غیرقانونی بودن نمونه گیری شریانی توسط پرسنل غیرمتخصص آزمایشگاه ۱۷ شهریور،رئیس مرکز آموزشی درمانی ۱۷ شهریور رشت گفت: خون‌گیری‌های شریانی طبق دستورالعمل توسط پزشک یا پرستاران تحت نظر پزشک انجام می‌شود.

دکتر سعید سادات منصوری، رئیس مرکز آموزشی درمانی ۱۷ شهریور رشت با اشاره به دستورالعمل اخیر وزارت بهداشت در خصوص خون‌گیری شریانی و وریدی در این مرکز، اظهار کرد: در راستای ابلاغ دستورالعمل معاونت درمان نسبت به رعایت ضوابط در خصوص خون‌گیری در آزمایشگاه، نشست اضطراری با حضور تیم مدیریت، معاون آموزشی، مدیر گروه اطفال، سوپروایزر و مسوول فنی آزمایشگاه بیمارستان برگزار شد.

وی با بیان اینکه گروه سنی اطفال با سایر گروه‌های سنی متفاوت هستند چراکه ما بیمارانی با وزن کمتر از یک کیلوگرم داریم که رگ‌های به‌مراتب نازک‌تری نسبت به دیگر بیماران دارند، افزود: رگ گیری و نهایتاً خون‌گیری از بیماران اطفال یک کار بسیار مهارتی است از این‌رو حفظ ایمنی بیمار اولویت کار کادر پزشکی و درمانی است.

رئیس مرکز آموزشی درمانی ۱۷ شهریور رشت با اذعان به اینکه رعایت دستورالعمل و گایدلاینهای وزارت بهداشت برای همه ما لازم‌الاجرا است، گفت: خون‌گیری‌های وریدی در این مرکز توسط افراد متبحر اما خون‌گیری‌های شریانی طبق دستورالعمل باید توسط پزشک و یا پرستاران زیر نظر پزشک انجام شود.

دکتر سادات منصوری با بیان اینکه در این مرکز افراد مجرب و کارآزموده‌ای هستند که سابقه بالای ۱۰ ساله در خون‌گیری دارند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه تاکنون در این بیمارستان عارضه‌ای در پی خون‌گیری از بیماران اطفال رخ نداده و شکایتی نیز در این راستا وجود ندارد.

وی افزود:طبق دستورالعمل ابلاغی جدید خون‌گیری شریانی در مرکز آموزشی درمانی ۱۷ صرفاً بر اساس مفاد دستورالعمل است.

رئیس مرکز آموزشی درمانی ۱۷ شهریور رشت با اشاره به اینکه پیش از دستورالعمل ابلاغی، نشستی توسط تیم مدیریتی مرکز انجام و موارد مهم و مشابه در دستورالعمل در آن مورد تأکید قرار گرفت، گفت: ایمنی بیماران در اولویت امور این مرکز است و همچون گذشته به طور مرتب پایش می شود.

منبع: گیل ابراز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + نه =