دستور رئیس جمهور برای تشکیل سازمان‌ ساماندهی پسماند استان‌های شمالی/ وزارت کشور ‌به ‌مسئله سراوان ورود کند

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستور رییس جمهور مبنی بر تشکیل سازمانی برای ساماندهی پسماند استان‌های شمالی گفت: تاکنون وزارت کشور این سازمان را راه‌اندازی نکرده است.

عصر کاسپین/ جبار کوچکی‌نژاد با بیان اینکه رییس جمهور در نشست نمایندگان استان‌های شمالی دستور تشکیل سازمانی برای ساماندهی پسماند استان‌های شمالی به‌ویژه سراوان را صادر کرد اظهار داشت: تاکنون وزارت کشور این سازمان را شکل نداده و به این مسئله ورود نکرده است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس همچنین با اشاره به اعزام یک تیم رسانه‌ای از مجلس برای بازدید از سایت دپوی زباله سراوان گفت: انتظار ما این بود که آقای قالیباف یکی از کمیسیون‌ها را برای پیگیری موضوع پسماند سراوان مامور می‌کرد نه اینکه یک گروه تبلیغی و رسانه‌ای به سراوان بفرستد.

وی با بیان اینکه رئیس مجلس باید یک گروه کارشناسی و تخصصی از یکی از کمیسیون‌ها را مامور می‌کرد و نباید به موضوع سراوان نگاه سطحی داشت گفت: با این حال چند خبرنگار و چند نفر از مسئولان از سراوان بازدید کرده و عکس و فیلم گرفتند که بیشتر جنبه تبلیغاتی داشت.

نماینده رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی در مورد پیگیری یکی از مطالبات مردم سراوان مبنی بر پرداخت هزینه‌های درمان بیماری‌های ناشی از دپوی پسماند در سراوان نظیر سرطان افزود: بنده پیگیر این موضوع هم در سطح استان و کشور  هستم و اکنون در حال پیگیری تامین منابع مالی این مطالبه مردم هستیم.رای اسلامی درباره پیگیری نمایندگان استان در مورد برخورد با تجمعات به حق مردم سراوان افزود: در حال ریشه‌یابی حادثه‌ ۸ اردیبهشت در سراوان و برخورد با تجمع‌کنندگان هستیم و بنده از وزیر کشور در این زمینه سوال کردم که او باید در مجلس به این سوال پاسخ دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + 19 =