در دهه مبارک فجر انجام شد: افتتاح اولین کارخانه تولید کننده دستکش لاتکس در گیلان

تیمور پورحیدری، مدیرکل صنعت معدن و تجارت گیلان با اعلام خبر افتتاح رسمی اولین واحد صنعتی- پزشکی تولید کننده دستکش لاتکس همزمان با دهه مبارک فجر با حضور استاندار گیلان در شهر رضوانشهر، گفت: این واحد تولیدی که با سرمایه گذاری بیش از ۱۷ میلیارد تومان و ظرفیت تولید سالانه ۱۵ میلیون جفت با مشارکت بانک سپه راه اندازی شد زمینه اشتغال بیش از ۵۲ نفر را فراهم نموده است.

عصر کاسپین/ وی با بیان اینکه کاربرد این نوع دستکش در مراکز درمانی و بیمارستانی برای انجام جراحی و معاینه بسیار زیاد است اظهار داشت: این کارخانه با تکیه بر توان داخلی برای راه اندازی خطوط تولید از خروج ۳۵ میلیون دلار ارز جلوگیری نموده است و در فاز توسعه خود اشتغال بیش از ۵۰ نفر دیگر را نیز فراهم خواهد نمود.

پور حیدری با اشاره به اینکه افزون بر ۲۰۰ نفر دیگر نیز به صورت غیر مستقیم در این زنجیره تولید مشغول فعالیت می باشند تصریح کرد: صنایع دانش بنیان و اشتغالزا باعث شکوفایی و پویایی در حوزه اقتصاد و همچنین افزایش سطح اشتغال استان خواهند بود.

شایان ذکر است در ایام الله دهه فجر ۱۶ طرح صنعتی دیگر نیز در روزهای دیگر به تدریج در نقاط مختلف استان گیلان افتتاح خواهند شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × یک =