نخستین جشنواره پاسداشت ثبت جهانی فرهنگ پخت نان های تخت (نازک) برگزار شد

به گزارش عصرکاسپین، اهمیت و نقش نان به عنوان یکی از اصلی ترین فراورده های خوراک ایرانیان که از دیرباز در سفره حضور داشته و گستره وسیع و متنوع پخت انواع نان محلی و ارتباط آن با معیشت اقوام ایران و فرایند تهیه نان از کاشت گندم و غلات تا آرد و پختش و مصرف آن، یک زنجیره گسترده معیشت و فرهنگ را به وجود آورده است و در این میان فرآیند تهیه این محصول، همچنان بخش مهمی از تغذیه ایرانی ها را تحت تاثیر قرار داده است.
شهرداری رشت نیز به عنوان شهر خلاق خوراک شناسی یونسکو در مشارکت با تشکل های غیردولتی حامی گردشگری و توسعه پایدار با حضور در این جشنواره با اجرای مراحل مختلف تهیه و پخت انواع نان های محلی گیلان به معرفی و ارائه آن به بازدیدکنندگان پرداخت.
این نخستین خوراکی ایرانی است که تهیه آن به ثبت جهانی میرسد و این پرونده با تلاش گروه کاری تشکلهای غیر دولتی حامی گردشگری و توسعه پایدار کشور به صورت میراث‌جهانی مشترک به ثبت رسیده است.
بدین منظور، نخستین جشنواره پاسداشت ثبت جهانی فرهنگ پخت نان های تخت ، با میزبانی همدان، در روزهای ۱۸ تا ۲۰ مرداد ماه سال جاری برگزار شد و شهر رشت با حضور خود در این جشنواره ملی به طبخ و معرفی و ترویج انواع نان های محلی رشت و گیلان مخاطبان و بازدید کنندگان را جلب نماید. با توجه به اهمیت معرفی رشت به عنوان تنها شهر خلاق خوراک شناسی یونسکو در ایران حضور شهرداری رشت در این جشنواره توانست بسیاری از مخاطبین را تحت تاثیر قرار داده و با استقبال زیاد بازدید کنندگان مواجه گردید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 3 =