کارت ملی نمونه قدیم فقط تا پایان سال اعتبار دارد

به گزارش عصرکاسپین،مدیرکل ثبت احوال استان گیلان گفت: شهروندان هر چه سریعتر برای درخواست دریافت کارت هوشمند ملی خود اقدام کنند؛ چراکه ، کارت ملی نمونه قدیم فقط تا پایان سال اعتبار دارد.
قاسم روحانی فر روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شهروندان می توانند با مراجعه به سایت NCR.IR (سامانه کارت هوشمند ملی) از شرایط لازم برای ثبت نام آگاهی یابند و ثبت نام درخواست کارت ملی هوشمند را نیز انجام دهند.
وی اضافه کرد: همچنین مردم می توانند برای ثبت نام درخواست کارت هوشمند با مراجعه حضوری در ثبت احوال از طریق دفاتر پیشخوان و یا دفاتر پست اقدام کنند.
وی اظهار کرد: از ابتدای طرح تا پایان نیمه اول مرداد ماه سال۹۶ ، ۹۷۲ هزار و ۳۰۶ قطعه کارت هوشمند ملی در استان درخواست شده است که این تعداد حدود ۵۰ درصد از جمعیت واجدین شرایط را تشکیل می دهد.
وی در ادامه با بیان اینکه از ابتدای امسال تا پایان تیر ماه جاری ۹ هزار و ۳۹۸ واقعه ولادت به ثبت رسیده است، گفت: بیشترین نام انتخاب شده برای دختران ؛ فاطمه ، زهرا ، نازنین زهرا و برای پسران ؛ امیرعلی ، ابوالفضل ، محمد طاها بوده است.
روحانی فر بدون ارائه آماری گفت: آمارها نشان می دهد که در چهار ماهه اول امسال ،ثبت واقعه طلاق ،نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته کاهش داشته است .

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 6 =