تاکید رئیس شورای شهر رشت بر ارایه گزارش توقف پروژه های عمرانی

رئیس شورا طی نامه ای از سرپرست شهرداری علاوه بر پیگیری پروژه های نیمه تمام، خواستار ارائه گزارش کاملی از وضعیت انحراف خط پروژه بازگشایی معبر امام علی (ع)، مرمت ساختمان بلدیه و آبنمای بوستان ملت و … شد.

عصرکاسپین / سید امیر حسین علوی اظهار نمود: امروز جزئی ترین مسایل شهری معطل مانده است. عمده معابر رشت نیازمند آسفالت است و مرمت چاله های شهر و نوارهای حفاری و تکمیل پروژه هدایت روان آب های سطحی ضروری است.
وی افزود: شهرداری در ۴ سال گذشته برای اجرای پروژه روان آب های سطحی هزینه زیادی نموده است اما در مرمت نوارهای حفاری این پروژه درب منهول های فاضلاب با اختلاف سطح مرمت شده و در بسیاری از موارد خطر آفرین شده است.
رئیس شورا عمارت بلدیه و ساختمان میرزا خلیل را سرمایه های فرهنگی این شهر خواند و تاکید کرد: با وجود تذکرات متعدد هنوز قرارداد مرمت این بناها با نظارت اداره کل میراث فرهنگی گیلان منعقد نشده است.
علوی همچنین خواستار بازنگری در پروژه جام جم شد و افزود: این پروژه در شورای سوم مصوب شده است و لازم است با توجه به شرایط اقتصادی فعلی مورد بازنگری قرار گیرد.
رئیس شورای شهر همچنین گفت: شورای چهارم مصوبه فروش پروژه تجاری گلسار را مشروطه بر صرف اعتبار آن برای پروژه های عمرانی صادر کرد ولی شنیده شده چک ها وصول شده حاصل از فروش ، صرف پرداخت حقوق کارکنان شده است. قانونا شهرداری چنین حقی نداشت.
علوی همچنین یادآور شد: شهربازی قدس تنها شهربازی درون شهری رشت بود که از شورای چهارم بسته شد و از همان زمان می باید شهربازی جدیدی با سرمایه گذار جدید بازگشایی می شد و با وجود اعلام آمادگی سرمایه گذار جدید، شهرداری گزارش دهد که چرا شهربازی گلسار و پروژه پارک آبی اجرایی نشده است.
وی همچنین تاکید کرد: با وجود هزینه کردهای میلیاردی هنوز مشکل فنی آبنمای بوستان ملت و آبنمای میدان شهرداری رفع نشده است.
علوی با اشاره به ازدیاد سگ های ولگرد در سطح شهر خواستار تسریع در جمع آوری این سگها توسط خدمات شهری شهرداری شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 18 =