تشییع پیکر پاک و مطهر شهید “حسن پاینده” همزمان با شب اربعین حسینی در رشت و لاهیجان

عصرکاسپین، معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان از برگزاری مراسم تشییع پیکر پاک و مطهر “شهید حسن پاینده” در روز دوشنبه، ۷ آبان خبر داد.
سرهنگ حیدر محمدی، ضمن تبریک و تسلیت شهادت مجاهد عرصه نظم و امنیت، شهید حسن پاینده گفت: نیروی انتظامی برای استقرار نظام ارزشی مبتنی بر تعالیم الهی و تأمین نظم و امنیت و خدمت به شهروندان، با اعتقاد قلبی به فرهنگ ایثارگری و شهادت و با تبعیت از سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام، قاطعانه در برابر مخلان نظم و امنیت ایستاده است.
وی وجود روحیه شهادت طلبی در بین کارکنان نیروی انتظامی را یک افتخار عظیم و پربرکت دانست و گفت: کارکنان نیروی انتظامی در مسیر خدمت به مردم و دفاع از جان و مال و ناموس آنها مجاهدانه گام بر می‌دارند و هیچ افتخاری بالاتر از کسب رضایت پروردگار و خدمت به مردم نیست.
معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی گیلان با اشاره به دستگیری عوامل شهادت این افسر وظیفه‌شناس افزود: با اقدام به موقع و اجرای طرح‌های عملیاتی، عاملان شهادت شهید حسن پاینده در همان شب وقوع جرم و قبل از ترک استان در ایست و بازرسی شهرستان رودبار دستگیر و در تحقیقات اولیه به جرم خود اعتراف کردند.
سرهنگ محمدی گفت: پیکر پاک و مطهر این شهید بزرگوار روز دوشنبه، ۷ آبان بر روی دستان مردم شهیدپرور و ولایت‌مدار شهر رشت از مقابل سپاه ناحیه مرکزی واقع در پل عراق تا میدان فرهنگ تشییع و سپس به لاهیجان انتقال می‌یابد.
وی خاطرنشان کرد: پیکر این شهید بزرگوار پس از انتقال به لاهیجان در ساعت ۱۰ از میدان سپاه آن شهرستان (هلال احمر) به سمت میدان شهدا تشییع و سرانجام برای به خاکسپاری به زادگاهش واقع در روستای امام‌ده بخش رودبنه منتقل خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + ده =