انتقاد شدید کوچکی نژاد از عملکرد نماینده وزارت بهداشت در گیلان؛ نباید یک نماینده از وزارت بهداشت همه‌کاره گیلان شود | ایجاد بیمارستان صحرایی ضروری است

0 137

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد نماینده وزارت بهداشت در استان گفت: استان گیلان یکی از کانون‌های اصلی شیوع کرونا است و به بیمارستان صحرایی نیاز فوری دارد.

عصرکاسپین / جبار کوچکی‌نژاد ایجاد هر چه سریع‌تر بیمارستان صحرایی در استان گیلان را به‌عنوان یکی از کانون‌های اصلی شیوع ویروس کرونا در کشور ضروری و حیاتی خواند و اظهار داشت: توزیع ماسک، الکل و مواد ضدعفونی‌ کننده در گیلان روند خوبی ندارد و وزارت بهداشت مسئول این نابسامانی‌ها است.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی عملکرد وزارت بهداشت و درمان و نماینده تام‌الاختیار وزارتخانه در استان گیلان را مورد انتقاد قرار داد و افزود: شنیده شده نماینده تام‌الاختیار وزارت بهداشت در گیلان گفته که این استان به بیمارستان صحرایی نیاز ندارد در حالی‌ که این حرف به عقیده بنده یک سخن کاملاً غیرمنطقی و غیرقابل قبول است.
کوچکی‌نژاد با بیان اینکه نمایندگان گیلان در مجلس و استاندار موافق ایجاد بیمارستان صحرایی و افزایش تعداد تخت‌های بیمارستانی برای پذیرش بیماران کرونایی در استان هستند عنوان کرد: نماینده تام‌الاختیار وزارت بهداشت و درمان حق اظهار نظر در این موارد را ندارد و به جای این کار بهتر است کمبودهای استان را به گوش وزارتخانه برساند.
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس کمبود ماسک، الکل و مواد ضدعفونی‌ کننده در گیلان و رسالت وزارت بهداشت و درمان برای رفع این مشکلات را مورد تأکید قرار داد و گفت: در شرایط فعلی استاندار گیلان باید با قاطعیت تمام اوضاع را مدیریت کند و به نماینده تام‌الاختیار وزارت بهداشت جهت رفع مشکلات استان مأموریت بدهد.
وی دخالت نماینده تام‌الاختیار وزارت بهداشت و درمان در گیلان در امور مدیریتی استان را غیرقابل پذیرش تلقی کرد و افزود: اینکه وی گفته ماسک لازم نیست و یا بیمارستان صحرایی نباید ایجاد شود مشخص می‌شود یا از مسائل گیلان اطلاع درستی ندارد و یا اینکه می‌خواهد در فشار وزارتخانه جهت بسیج کردن امکانات بیشتر برای استان قرار نگیرد.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بازدیدهای خود از سطح بیمارستان‌های گیلان و شهر رشت، کمبود تجهیزات درمانی، دارویی و سایر امکانات در استان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: اینکه یک نماینده از وزارت بهداشت بیاید و همه‌کاره گیلان شود قابل قبول نیست از طرفی این استان به‌عنوان مرکز شیوع کرونا شناخته شده است.
کوچکی‌نژاد بسیج تمام امکانات وزارت بهداشت و درمان برای حل و فصل عقب ماندگی‌های گیلان در بخش وسائل و تجهیزات بیمارستانی را لازم و ضروری اعلام کرد و گفت: اینکه وزارت بهداشت در مقطعی از زمان تصمیم گرفت توزیع امکانات و لوازم بهداشتی از داروخانه‌ها ممنوع شود امر بسیار اشتباهی بود و نباید این کار را انجام می‌داد.
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس ناتوانی مراکز بهداشتی در مدیریت توزیع تجهیزات بهداشتی که باعث تشدید نگرانی‌های مردم و زمینه‌ساز احتکار این کالاها شد را مورد توجه قرار داد و افزود: مسئولان باید دقت بیشتری داشته باشند زیرا در این مقطع زمان هرگونه اشتباهی خسارت‌های سنگینی برای مردم به بار می‌آورد.
وی ضمن قدردانی و تشکر از زحمات، تلاش‌ها و فداکاری‌های پرستاران و پزشکان در سطح بیمارستان‌ها جهت رسیدگی به بیماران کرونایی اظهار داشت: کادر درمانی در یک جنگ سخت و حساس قرار گرفته و با تمان توان خود مشغول خدمات‌رسانی است و بدون شک مردم این تلاش‌ها و ایثارشان را هیچ‌وقت از یاد نخواند برد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 9 =