ایران ترور «هشام الهاشمی» را محکوم کرد

سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد در بیانیه‌ای ضمن محکوم‌کردن ترور «هشام الهاشمی» کارشناس امنیتی عراق به‌دست افراد مسلح ناشناس، آن را «اقدامی جنایتکارانه» خواند.

عصر کاسپین/ سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد دوشنبه‌شب با صدور بیانیه‌ای به حادثه ترور «هشام الهاشمی» کارشناس مسایل امنیتی عراق در بغداد واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: اقدام جنایتکارانه ترور هاشم الهاشمی کارشناس مسایل امنیتی عراق و دیگر نخبگان این کشور را محکوم می‎کنیم.

پیش از این، هیئت حشد شعبی عراق نیز با تسلیت گفتن به‌مناسبت ترور هشام الهاشمی خواستار دستگیری گروه‌های تروریستی شد که وی را ترور کردند.

هیئت حشد شعبی در بیانیه خود اعلام کرد الهاشمی از مطرح ترین نویسندگان و کارشناسان امور گروه تروریستی داعش بود و نقش بزرگی در افشای اسرار و بازیهای آنها داشت.

رؤسای جمهور، دولت و پارلمان عراق نیز ضمن محکوم کردن ترور «هشام الهاشمی» کارشناس امنیتی این کشور در بغداد خواستار شناسایی و دستگیری عاملان عملیات ترور شدند.

«هشام الهاشمی» تحلیلگر سیاسی عراقی شامگاه دوشنبه در منطقه «زیونه» در بغداد به‌دست افرادی مسلح ترور شد که این مسئله واکنش مسئولان سیاسی و امنیتی عراق را به‌عهده داشته است.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت عملیات ترور الهاشمی را به‌عهده نگرفته است، اما برخی منابع اعلام کردند که گروه تروریستی داعش مسئولیت ترور هشام الهاشمی، تحلیلگر عراقی را به‌عهده گرفت.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + 20 =