۱۷۰ واحد صنعتی جدید امسال در گیلان به بهره‌برداری می‌رسد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از بهره‌برداری ۱۷۰ واحد صنعتی جدید تا پایان سال در استان خبر داد و گفت: با افتتاح این طرح‌ها، بیش از ۲ هزار نفر مشغول به‌کار می‌شوند.

عصر کاسپین/ فرهاد دلق‌پوش امروز در نشست تجلیل از برگزیدگان عرصه صنعت و معدن استان گیلان از افتتاح بیش از ۲۳ طرح صنعتی کوچک و بزرگ با سرمایه‌گذاری بیش از ۸۴۸ میلیارد تومان به‌مناسبت هفته دولت در گیلان خبر داد و اظهار داشت: هزار و ۱۶۷ نفر در این واحدها مشغول به‌کار می‌شوند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با بیان اینکه چرخه تولید در این استان با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمن و بحران کرونا همچنان پویا و فعال است خاطرنشان کرد: بیش از ۵۰ درصد مفتول‌های مسی کشور در گیلان تولید می‌شود و تنها تولید‌کننده صفحه کلاچ و جعبه فرمان برقی در کشور هستیم.

دلق‌پوش با اشاره به سوابق گیلان در عرصه تولید با همت تولیدکنندگان و فرماندهان نبرد اقتصادی افزود: در شرایطی که تمام جهان درگیر کرونا و کشف واکسن این ویروس است، ما نیز به همت تولیدکنندگان دارویی و متخصصان این حوزه در گیلان توانستیم به یکی از داروهای موثر در درمان دست پیدا کنیم و این از برکات نظام جمهوری اسلامی است.
وی از بهره‌برداری ۱۷۰ واحد صنعتی جدید تا پایان سال ۹۹ در استان گیلان خبر داد و بیان کرد: حدود هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای طرح‌های مذکور سرمایه‌گذاری شده و با افتتاح این طرح‌ها، بیش از ۲ هزار نفر مشغول به‌کار می‌شوند و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده این طرح‌ها تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با بیان اینکه ۱۸۰ واحد صنعتی نیمه‌تمام نیز درحال تکمیل است خاطرنشان کرد: این طرح‌ها بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که از سازمان صمت گیلان مجوز تاسیس گرفتند و با تکمیل آن‌ها برای ۶ هزار و ۵۸۹ نفر از جوانان شغل ایجاد می‌شود.

دلق‌پوش به فعالیت بیش از ۲ هزار و ۹۴۸ واحد صنعتی در ۳۵ شهرک و یک شهرک صنعتی در گیلان اشاره کرد و بیان داشت: پیش از پیروزی انقلاب تنها ۶۰ واحد صنعتی در گیلان فعالیت داشتند اما امروز فعالیت‌ها زیادتر شده و اگر یک واحد قدیمی به هر دلیلی دچار زوال و تعطیل شد ولی در کنار آن صدها واحد صنعتی جدید با تکنولوژی مناسب در استان احداث شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 4 =