ثابت ماندن آمار کرونا در گیلان/ مردم از حضور و تجمع در بازارهای محلی خودداری کنند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از ثابت ماندن آمار کرونا طی ماه‌های گذشته در گیلان خبر داد و گفت: مردم از حضور در بازارهای محلی در شهرهای گیلان خودداری کنند.
عصر کاسپین/ آبتین حیدرزاده شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۸۰ بیمار جدید در بیمارستان‌های گیلان بستری شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: اکنون تعداد کل بستری‌شدگان در استان گیلان به ۴۵۰ نفر رسید که ۹۰ نفر از بیماران به دلیل وخامت حالشان در بخش ICU بستری هستند.

حیدرزاده خاطرنشان کرد: در چند ماه گذشته تعداد ابتلا و فوت‌شدگان کرونا در استان گیلان روند ثابتی داشته و بهبود این وضعیت همکاری همه شهروندان را می‌طلبد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان اظهار داشت: افراد باید توجه ویژه‌ای به استفاده از ماسک داشته و در هرجایی به غیر از منزل از ماسک استفاده کنند.

وی گفت: افراد باید نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شستن دست‌ها به‌طور مکرر اهتمام بیشتری داشته و از دست زدن به چشم‌ها و صورت قبل از شستن دست‌ها خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه دورهمی‌ها در فصول سرد سال اغلب با فاصله کمتری و در یک محیط گرم برگزار می‌شود گفت: تقاضا داریم که مردم از برگزاری دورهمی‌ها خودداری کنند.

حیدرزاده تصریح کرد: براساس بررسی‌های انجام شده بازارهای محلی و امکان عمومی که در آن‌ها فاصله‌گذاری فیزیکی به خوبی رعایت نمی‌شود از مهم‌ترین مکان‌های انتقال کرونا هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان عنوان داشت: از همه شهروندان تقاضا داریم که جز برای تأمین مایحتاج اصلی وارد بازارهای محلی نشوند.
حیدرزاده افزود: افراد در صورت رفتن به این مکان‌ها حتماً ماسک به همراه داشته و پس از دست زدن به اقلام و کالاها به هیچ وجه دست خود را به چشم‌ها و صورت نزنند.

وی خلطرنشان کرد: وضعیت ثابت استان گیلان در تعداد بستری‌شدگان و فوت‌شدگان می‌طلبد که شهروندان نسبت به رعایت محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی اهتمام بیشتری داشته باشند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 2 =