۹۱۴هزار عدد لوازم بهداشتی احتکار در رشت کشف شد

فرمانده انتظامی گیلان از کشف ۹۱۴ هزار عدد لوازم بهداشتی احتکار شده در رشت به ارزش ۵۰ میلیارد ریال خبر داد و گفت: برخورد قاطعانه در انتظار مخلان نظام اقتصادی و محتکران کالا است.

عصر کاسپین/ سردار عزیزالله ملکی ظهر امروز در جمع خبرنگاران از کشف بیش از ۹۱۴ هزار عدد لوازم پزشکی و بهداشتی احتکار شده به ارزش حدود ۵۰ میلیارد ریال از یک انبار در شهرستان رشت خبر داد و اظهار داشت: ماموران پلیس پس از دریافت خبر احتکار لوازم پزشکی در یک انبار بزرگ در شهرستان رشت، پیگیری موضوع را در دستور کار قرار دادند.

فرمانده انتظامی استان گیلان مبارزه با محتکران را یکی از اهداف پلیس برای تامین امنیت پایدار در جامعه برشمرد و افزود: از انبار مذکور حدود ۹۱۴ هزار و ۹۷۳ عدد لوازم پزشکی و بهداشتی احتکاری شامل تجهیزات دندانپزشکی، دستگاه فشار خون و قند، سرنگ و آمپول، ژل‌های سونوگرافی، ویلچر، سرم، مواد ضدعفونی کننده، بالش طبی، گاز استریل، ترازوی دیجیتال و نخ جراحی کشف شد.

سردار ملکی با اشاره به تبعات منفی احتکار و قاچاق کالا در جامعه خاطرنشان کرد: گسترش احتکار و قاچاق کالا قطعاً اثرات سوء و منفی بر تولید داخلی می‌گذارد و امنیت اقتصادی جامعه را دچار اختلال می‌کند لذا پلیس مبارزه با محتکران را یکی از اهداف مهم برای تامین امنیت پایدار می‌داند.
وی جزئیات ماجرای کشف انبار بزرگ احتکار لوازم پزشکی و بهداشتی در سطح شهرستان رشت را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: پلیس آگاهی استان با اقدامات اطلاعاتی لازم و پس از محرز شدن صحت موضوع، محل احتکار این لوازم بهداشتی را در حاشیه شهر رشت شناسایی کرده و با هماهنگی مقامات قضایی به محل اعزام شدند.

فرمانده انتظامی استان گیلان با اعلام اینکه متهم ۴۵ ساله این پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد ابراز داشت: ارزش تقریبی کالاهای احتکار شده حدود ۵۰ میلیارد ریال برآورد شد و متهم نیز پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.

سردار ملکی از شهروندان خواست در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مخل نظام اقتصادی و امنیت، موضوع و گزارش خود را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند و خاطرنشان کرد: پلیس با کسانی که اقدام به احتکار کالا کنند و قصد ایجاد اختلال در بازار را داشته باشند قاطعانه برخورد خواهد کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × دو =