تزریق دز سوم واکسن کرونا به گروه‌های واجد شرایط در استان گیلان‌ آغاز می‌شود

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: تزریق دز سوم یا دوز یادآور واکسن کرونا به گروه‌های واجد شرایط در گیلان آغاز می‌شود.

عصر کاسپین/ فردین مهرابیان امشب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر ۸۶.۵ درصد جمعیت ۱۲ سال به بالا نوبت نخست واکسن کرونا را در استان گیلان دریافت کردند البته ۴۶.۷ درصد جمعیت ۱۲ سال به بالا نیز واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه ۹۱ درصد دانش‌آموزان گیلانی بالای ۱۲ سال یعنی متوسطه اول و دوم واکسن نوبت نخست را دریافت کردند تصریح کرد: درصد باقی مانده از این دانش‌آموزان در روزهای آتی با همکاری آموزش و پرورش و اولیاء واکسینه می‌شوند.

مهرابیان به شرایط دریافت دوز سوم یا دوز یادآور کووید۱۹ در استان گیلان اشاره و بیان کرد: در این راستا برنامه‌ریزی‌های لازم برای گروه‌های واجد شرایط مشروط بر اینکه حداقل ۶ ماه از دز دوم واکسیناسیون آنها گذشته باشد در حال انجام است.

وی با اشاره به گروه‌های واجد شرایط دریافت دز سوم واکسن کرونا گفت: این گروه‌ها شامل کارکنان بهداشت و درمان، افراد با ریسک بالا در مناطق نگه‌داری، جانبازان در مراکز نگهداری و پرسنل این مراکز، افراد کم‌توان ذهنی و جسمی، جانبازان بالای ۵۰ درصد و جانبازان شیمیایی و تنفسی هستند.

مهرابیان با بیان اینکه افراد دارای ضعف سیستم تنفسی، بیماری خاص و سیستم ایمنی ضعیف هم در وهله نخست جزو گروه‌های واجد شرایط دریافت دوز سوم واکسن کرونا هستند افزود: کادر بهداشت و درمان هم با توجه به اینکه ۶ ماه از تزریق دز دوم آنها گذشته است، واکسیناسیون دز سوم آغاز شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم در حال انجام است تا سایر افراد واجد شرایط هم به محض اینکه ۶ ماه از زمان دریافت دز دوم واکسن کرونای آن‌ها گذشته باشد بتوانند واکسن یادآور را دریافت کنند و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

مهرابیان با اشاره به آخرین وضعیت بیماران کرونایی در سطح بیمارستان‌های استان تصریح کرد: در حال حاضر ۳۵۶ نفر در بیمارستان‌های سطح استان گیلان بستری هستند که ۵۹ نفر بیمار جدید بستری شدند و ۵۳ نفر از بیماران در بخش ICU و مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ۹ نفر بیمار جدید در بخش ICU و مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری شدند و ۶۲ نفر از بیماران بستری در بیمارستان‌ها هم بدحال هستند و شرایط جسمی مناسبی ندارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 4 =