قالیباف: ایران به برکت حضور مردم در صحنه جزو ۱۰کشور برتر دنیا از نظر توان نظامی است

محمدباقر قالیباف عصر امروز در یادواره سرداران، فرماندهان و ۵۵۰ شهید والامقام شهرستان صومعه‌سرا و ۲۳ شهید مدافع حرم استان گیلان اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس، دشمنان انقلاب و صدام با حمایت و نمایندگی از ابرقدرت‌های آن زمان به کشورمان هجوم آوردند در شرایطی که تنها یک سال از پیروزی انقلاب می‌گذشت‌.

عصر کاسپین/ رئیس مجلس شورای‌ اسلامی تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب در شرایطی که جوانان‌مان یکپارچه به دنبال آبادانی و پیشرفت کشور بودند و با توطئه‌های داخلی دشمنان هم مواجه بودیم اما با آغاز جنگ تحمیلی، همه مردم و نیروهای مسلح به صورت یکپارچه وارد میدان دفاع مقدس شدند.

قالیباف “حضور مردم در صحنه” را رمز پیروزی‌های ما در دوران دفاع مقدس دانست و افزود: مردم ما تنها با ۴ هفته آموزش در جنگ حضور پیدا می‌کردند و تخصص‌های بیشتر را در جنگ تجربه می‌کردند اما شجاعت و مهارتی داشتند که موثرتر از نیروهایی که ۴ یا ۵ سال آموزش دیده بودند عمل می‌کردند.

وی فرماندهی امام(ره) در دوران دفاع مقدس را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه حرکت امام(ره) مبتنی بر سنت‌های الهی بود تصریح کرد: در پشت خاکریزها امکانات‌مان محدود بود و تحریم هم بودیم تا جایی‌که سیم خاردار به ما نمی‌دادند چه برسد به اسلحه و مهمات؛ خمپاره هم محدود داشتیم اما باز مردم ایستادند و تسلیم نشدند.

رئیس مجلس شورای‌ اسلامی گفت: با حداقل‌ها مقابل دشمن ایستادیم اما امروز با همان تفکر در بخش تجهیزات، تولیدات نظامی و علم و صنعت در این حوزه بدون شک جزو ۱۰ کشور برتر دنیا از لحاظ توان نظامی هستیم و این موفقیت از برکات فرهنگ حضور مردم در صحنه و باور داشتن به سنت‌های الهی است‌.

قالیباف با بیان اینکه امروز بسیاری از تجهیزات فنی و ماهواره‌ای به دست جوانان این مرز و بوم ساخته می‌شود ابراز داشت: امروز شاهد فرهنگ بسیج، گذشت، فرهنگ جهاد و شهادت در کشور هستیم و این به برکت دفاع مقدس است و اثرگذاری انقلاب در منطقه و جهان اثرگذار نیز به برکت دفاع مقدس است.

وی با اشاره به ریشه‌های انقلاب اسلامی که عمیق‌تر و پُربار شده است خاطرنشان کرد: ما با توجه به این باور که “جنگِ ما، جنگ حق و باطل است” در مقابل دشمن ایستادیم و امروز اثر انقلاب اسلامی و عزت مسلمانان در مقابل رژیم صهیونیستی، آمریکا و دشمنان قابل مشاهده است.

رئیس مجلس شورای‌ اسلامی تصریح کرد: جنگ پایان یافت اما دفاع و مجاهدت همچنان ادامه دارد و این نظام جمهوری اسلامی است که با این عظمت در مقابل ظلم ایستاده است و خداوند نیز وعده داده است که حزب او یعنی “حزب الله” همیشه پیروز است.

قالیباف با اشاره به ضرورت توجه به دو اصل “مردم‌داری” و “فرصت دادن به مردم” در سایر عرصه‌ها از جمله عرصه اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی با تکیه بر سنت‌های الهی گفت: فرصت دادن به مردم را از دوران دفاع مقدس درس گرفتیم و بعد از دوران دفاع مقدس باید در سایر عرصه‌ها نیز از این ظرفیت بیشتر استفاده می‌شد.

رییس مجلس شورای‌ اسلامی به مشکلات برخی تولید‌کنندگان و کارآفرینان اشاره و بیان کرد: یک تولید‌کننده که به دنبال تولید و کارآفرینی است در مسیر خود با درد و رنج‌های بسیاری مواجه می‌شود و این یک ضعف است و همه مسئولان باید بپذیریم که در این بخش‌ها کوتاهی شده و باید جبران کنیم.

قالیباف با بیان اینکه یک کشور برای حل مشکلات خود نیاز به منابع مادی و انسانی دارد که کشورمان از هر دو برخوردار است و باید از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده شود تصریح کرد: امکانات مادی و ظرفیت‌های اقتصادی در این کشور بسیار بالاست و نیروهای جوان، متعهد، پرتلاش و با انگیزه هم داریم.

وی ابراز داشت: ما در یک برنامه پنج‌ساله قادریم ثبات اقتصادی را به کشور برگردانیم و این امکان‌پذیر است؛ مجلس شورای اسلامی نیز تصمیماتی در حوزه حل مشکلات اشتغال جوانان که مهم‌ترین مشکل است اتخاذ کرده و کلیات آن تصویب شده است و در این طرح دستگاه‌های دولتی به دنبال مردم خواهند رفت.

قالیباف با اشاره به هم‌جهتی دولت و مجلس برای حل مشکلات مردم گفت: هر سه قوه برای حل مشکلات مردم گام برمی‌دارند از طرفی مردم دوست دارند در حوزه مربوط به اشتغال و اقلام معیشتی هم شاهد اتفاقات مثبتی باشند که ما پیگیر این مسائل هستیم چراکه خود را نماینده تمام مردم ایران می‌دانیم.

 رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح شفافیت آرا نیز در مجلس شورای اسلامی دنبال می‌شود خاطرنشان کرد: موضوع شفافیت آرا بسیار موثر خواهد بود و مطمئنم نمایندگان مردم در مجلس به آن رای خواهند داد؛ مردم را صاحبان اصلی انقلاب می‌دانیم و موظفیم که به خواسته‌های آنان عمل کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − 7 =