افزایش همکاری دانشگاه گیلان و سازمان منطقه آزاد انزلی

0 17

دکتر فرید نجفی رییس دانشگاه گیلان به همراه جمعی از معاونین و مدیران آن مجموعه با مهندس علی اوسط اکبری مقدم رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی دیدار و پیرامون توسعه همکاری های دو جانبه تبادل نظر کردند.

عصر کاسپین/ مهندس اکبری مقدم در این نشست با اشاره به سابقه دانشگاه گیلان در پرورش چهره های شاخص علمی در ابعاد مختلف گفت: رشد شاخص های علمی در دانشگاه گیلان به خصوص در دو دهه گذشته محسوس بوده، به ویژه که فعالیت ها و پژوهش های مناسبی در حوزه دریا و صنعت انجام شده است.

وی در ادامه لزوم افزایش همکاری های دانشگاه و مراکز صنعتی و اقتصادی را موجب توسعه کشور دانست و تاکید کرد: با پیوند دانشگاه و صنعت قطعاً شاهد ارتقای شاخص های آموزشی و ارتقای کیفیت محصولات و گرایش واحدهای صنعتی به سمت دانش بنیان خواهیم بود.

در ادامه این نشست دکتر نجفی رییس دانشگاه گیلان نیز با تقدیر از اقدامات صورت گرفته سازمان منطقه آزاد انزلی در استقبال از افزایش همکاری های دوجانبه گفت: با توجه به ابعاد مختلف فعالیت سازمان منطقه آزاد انزلی و انجام طرح های پژوهشی از سوی دانشجویان دانشگاه گیلان متناسب با نیاز این سازمان ، آمادگی لازم به منظور انجام طرح‌های مشترک فی ما بین دانشگاه و سازمان منطقه آزاد انزلی فراهم بوده است.

وی با اشاره به با عنایت به جایگاه استان و توانمندی های دو طرف در حوزه کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا؛ فرصت ها و ظرفیت های خوبی در زمینه اجرای طرح های مشترک پژوهشی در حوزه بازارها و مناسبات منطقه ای وجود دارد اضافه کرد: از سوی دیگر زمینه های همکاری دو جانبه خوبی در زمینه شرکت های دانش بنیان میان دانشگاه و آن سازمان وجود دارد موضوعی که در چارچوب راهبرد سالجاری مقام معظم رهبری است.

گفتنی است در این دیدار معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد انزلی نیز حضور داشتند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + چهار =