مدیرعامل هلال احمر گیلان خبر دادامدادرسانی به ۳۰ خودرو در محورهای مواصلاتی گیلان

0 14

مدیرعامل هلال احمر گیلان از آماده باش عوامل امدادی جمعیت هلال احمر خبر داد و گفت: عوامل امدادی جمعیت هلال احمر استان گیلان در پی بارش برف و باران در محورهای مواصلاتی استان طی ۲۴ گذشته به ۳۰ خودرو امدادرسانی کردند.

عصر کاسپین/ سیاوش غلامی در گفت وگو با خبرنگاران از امدادرسانی عوامل امدادی جمعیت هلال احمر استان گیلان در پی بارش برف و باران در محورهای مواصلاتی استان خبر داد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته در محور سیاهکل به دیلمان منطقه آغوزی عوامل امدادی جمعیت هلال احمر به ۲۰ خودروی در راه مانده امدادرسانی از جمله نصب زنجیر چرخ کردند و همچنین به ۱۰ خودرو نیز در محور رودبار به قزوین امدادرسانی شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان از آماده باش عوامل امدادی جمعیت هلال احمر خبر داد و گفت: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش برف و باران در استان گیلان برای کلیه کارکنان، امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان گیلان، آماده باش کامل اعلام شده است.

غلامی اظهار کرد: پایگاه امداد هوایی جمعیت هلال احمر استان گیلان نیز با یک فروند بالگرد و با گروه پرواز در حالت آماده باش قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: این بالگرد در صورت شرایط جوی مناسب، آماده پرواز برای پوشش امدادی در سطح استان و ارائه خدمات به مردم است.

مدیرعامل هلال احمر گیلان ضمن اشاره به لجستیک این جمعیت جهت مقابله با برف و کولاک افزود: لجستیک جمعیت هلال احمر استان گیلان نیز آمادگی دارد تا در صورت بارش احتمالی برف و باران در برخی از شهرستان های گیلان با ۸۰ دستگاه انواع خودروی امدادی شامل آمبولانس کمک دار، ست نجات، خودروهای کمک دار و خودروهای پشتیبان به مردم استان خدمات ارایه کند.

غلامی تصریح کرد: حدود ۴۰۰ نفر از امدادگران و نجاتگران در سطح استان به صورت شبانه روز در شعب و پایگاه ها مستقر و آماده ارائه خدمت در سطح جاده ها و محورهای کوهستانی هستند.

وی ادامه داد: سایر نیروهای داوطلب نیز در خانه های هلال و کارکنان جمعیت هم در حالت آماده باش قرار داشته و در صورت نیاز با آمادگی کامل به کمک سایر نیروها خواهند رفت.

این مقام مسئول با اشاره به پاسخگویی شبانه روزی ندای امداد گفت: تلفن ۱۱۲(ندای امداد) به صورت شبانه روز، آماده دریافت گزارشات حوادث احتمالی از سوی مردم است؛ همچنین هموطنان عزیز و مسافرین برای ایمنی بیشتر به هشدارهای پلیس، راهداری و جمعیت هلال احمر توجه کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =